Минулого року аграрії зібрали рекордний врожай зернових, зокрема пшениці озимої 4,84 т/га. Сприяла цьому не тільки наполеглива праця, але й погодні умови. Загалом за останні роки відбулось істотне збільшення врожайності цієї культури: від 2000 до 2014 року вона зросла більш ніж удвічі (на 2,57 т/га). У загальному валовому виробництві зерна на пшеницю озиму припадає понад 50 %. Досягнення у зерновиробництві відбулось за рахунок покращення ресурсного, технічного, фінансового забезпечення та доступністю щорічних наукових
...
Читати далі »
|
На 53 році життя помер науковий співробітник сектору біологічного землеробства відділу механізації Інституту сільського господарства Карпатського регіону Закорчемний Мирон Степанович. Усе своє життя Мирон Степанович вів активну науково-дослідну роботу в галузі сільського господарства, конструюванні інноваційних пристроїв задля полегшення праці аграріїв.
Колектив Відділу механізації Інституту сільського господарства Карпатського регіону висловлює щирі співчуття родині наукового співробітника Закорчемного Мирона Степановича.
Закорчемний Мирон Степанович – науковий співробітник сектора механізації біологічного землеробства, 05.01.
...
Читати далі »
|
Сірчано-кислий калій (сульфат калію) містить 46 — 50% калію, добре розчиняється у воді. Тому його в першу чергу необхідно вносити під картоплю, помідори, капусту, цибулю, часник, перець і баклажани (15 — 20 г/м2).
Калімагнезія містить 26 — 28% калію, особливо цінне добриво для застосування на легких піщаних грунтах. Як основне добриво калімагнезію вносять під осіннє або весняне перекопування городу в нормі від 20 до 40 грамів на кв. м.
Попіл (зола) містить до 30% корисних для рослин елементів живлення. Оскільки в золі переважає фосфор, калій і вапно, її необхідно застосовувати на кислих грунтах. На грунтах, що мають лужну реакцію, вносити попіл треба обере
...
Читати далі »
|
За кольором ягід та деякими біологічними ознаками смородина ділиться на чорну, червону і білу. Два останніх види називають порічками. Хоч за наявністю в ягодах поживних речовин всі три види помітно відрізняються один від одного, проте агротехніка їх вирощування майже та сама. Всі вони розмножуються однаковими способами: здерев’янілими та зеленими живцями, вертикальними і горизонтальними відсадками. Майже тотожні способи й схеми садіння, догляд за рослинами, боротьба із шкідниками тощо.
...
Читати далі »
|
Надзвичайно ефективними методами підготовки насіння овочевих та інших рослин до посіву є спеціальні заходи, які дозволяють прискорити швидкість та
...
Читати далі »
|
Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційні аспекти раціонального використання та охорони родючості ґрунтів», присвячена ювілею довготривалих стаціонарних дослідів Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН
24–25 червня 2015 р.
...
Читати далі »
|
27 березня, заступник Міністра аграрної політики та продовольства Володимир Лапа перебував з одноденною робочою поїздкою у Львові.
Володимир Лапа на регіональній нараді з питань підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт у 2015 році повідомив:
...
Читати далі »
|
Нещодавно Національний прес-клуб з аграрних і земельних питань провів чергове засідання. Вкотре увагу української громадськості була прикута до необхідності створення в Україні сімейних фермерських господарств.
Сімейні фермерські господарства передбачаються законопроектом №1599 «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств», який вже витримав перше парламентське випробування і тепер активно готується до другого читання.
Законодавчі нововведення
...
Читати далі »
|
Колектив відділу механізації Інституту сільського господарства Карпатського регіону, глибоко сумує з приводу смерті провідного вченого Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» Національної академії аграрних України, колишнього директора Всесоюзного інституту відновлення зношених деталей Союзсільгосптехніки, ветерана інженерної служби АПК, "Заслуженого працівника сільського господарства" України Деревця Івана Степановича.
На 87 році життя пішов у вічність видатний науковець, добропорядна, виважена, чуйна людина та яскрава особистість. Він завжди н
...
Читати далі »
|
Традиційна думка про те, що дрова є дешевим паливом, впливає на те, що при заміні газового обігрівання на альтернативне не розглядається варіант обігрівання від пелетних котлів. Не все так однозначно при використанні дров – при їхній дешевшій ціні є багато супутніх питань, які впливають на загальні витрати, що не дає права дровам буди однозначним лідером у альтернативному до газу теплозабезпеченні.
Можна розглянути розрахунок вартості експлуатації модернізованої системи, якщо вона буде переведена з газу на біопаливо – для будинку на
...
Читати далі »
|
Збільшення площ тепличного господарства України відбувається щорічно по кілька десятків гектарів, на яких починають працювати високотехнологічні комплекси. Але не кожен тепличний комплекс, який вже був створений здатний бути рентабельним, що приводить до зупинення робіт. Основною причиною є ріст енергоносіїв і палива, які використовуються для обігрівання.
|
Існує багато схем приєднання твердопаливного котла до системи опалення. В залежності від типу системи і котла дуже важливо підібрати теплотехнічну схему монтажу. Найкраще, якщо проект замовляється в ліцензованій організації, яка має достатній досвід і відповідні знання.
|
Колектив відділу механізації
від щирого серця вітає всіх
аграрних інженерів та читачів нашого сайту з Різдвом
Христовим та Новим 2015 роком.
Нехай Ваші серця будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки
повняться добром, радіст
...
Читати далі »
|
На запрошення Львівської міської громадської організації «Екотера» науковці відділу механізації сільського господарства прийняли участь в семінарі «Особливості виробництва органічної продукції тваринництва та її маркетинг в умовах сучасного ринку». На семінарі виступили: керівник проекту органічного господарства ТОВ «Либідь», Хмельницької області Тетяна Яблонська, керівник проекту впровадження міжнародних стандартів якості ISO ТВК ТзОВ «Львівхолод» Михайло Лесів, директор господарства «Жива земля» Тернопільської області Іван Бойко, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Роман Верещинський
...
Читати далі »
|
Науковці відділу механізації Інституту сільського господарства Карпатського регіону завершили складання звітів про виконання з виконання завдань ПНД 33 Екологічно безпечні енергоощадні технологічні процеси і технічні засоби для виробництва продукції рослинництва та тваринництва" ("Механізація і електрифікація") Підпрограма 01 " Енергоощадні технологічні процеси і високопродуктивні технічні засоби для екологічно безпечного виробництва продукції рослинництва" за 2014 рік . Заслуховування та затвердження результатів досліджень відбувалося на засіданні координаційно-технічної ради у ННЦ "ІМЕСГ"
В науково-дослідній роботі «Тех
...
Читати далі »
| |