Категорії розділу

Новини відділу [44]Новини уряду, управлінь та організацій [623]Новини техніки [288]Новини технологій [128]
Фоторепортажі [28]
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Науково-технічна продукція відділу

ВІДДІЛ МЕХАНІЗАЦІЇ ПРИЙМАЄ ЗАМОВЛЕННЯ НА РОЗРОБКУ ТА ВИГОТОВЛЕННЯ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ. ЗА ДЕТАЛЬНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО ВІДДІЛУ.
Агрегат універсальний лучний
Борона ромбовидна
Комбінований агрегат для догляду за поверхнею пасовищ
Технологічне обладнання для механізованої обробки бульб картоплі захисно-стимулюючими препаратами
Засоби механізації роздільного внесення біопрепаратів
Сонячна водонагрівальна установка
Протруювач насіння ПН-3
Стаціонарно-переставна електроогорожа для ВРХ
Стаціонарно-переставна електроогорожа для овець
Переставна пасовищна електроогорожа


Агрегат універсальний лучний

Агрегат призначений для механізації робіт на луках і може виконувати наступні операції: пряме прискорене перезалуження та підсів трав на пасовищах з підґрунтовим внесенням мінеральних добрив; аераційний обробіток з підґрунтовим внесенням мінеральних добрив; залуження та сівбу насінників трав; міжрядний обробіток широкорядних посівів насінників трав.

Технічна характеристика

Ширина захвату
2,4...3,6 м
Робоча швидкість
до 10 км/год
Продуктивність за годину змінного часу
1,0...1,8 га
Ширина міжрядь
10...15; 35; 45; 70 см
Агрегатування з трактором класу
1,4
Кількість обслуговуючого персоналу
1


Борона ромбовидна
Важливим заходом догляду за поверхнею пасовищ є розтягування купин калу та кротовин. Якщо такого заходу не виконувати, корисна площа пасовища в перший рік використання зменшується на 3...5%, а в наступному році ця величина подвоюється.

  Борона призначена для розтягування кротовин і екскрементів тварин на пасовищах.

Технічна характеристика

Ширина захвату

3,5 м

Робоча швидкість

до 10 км/год

Продуктивність за годину основного часу

2,95 га

Транспортна швидкість

до 15 км/год

Агрегатування з тракторами класу

0,6; 0,9

 Комбінований агрегат для догляду за поверхнею пасовищ
Основним джерелом повноцінних і дешевих кормів для тваринництва в Україні є природні кормові угіддя, які складають біля 13% від загальної площі сільськогосподарських угідь. Аналіз сучасного стану лук та пасовищ показує, що вони знаходяться в незадовільному стані. На природних пасовищах, особливо занедбаних, з’являються задернілі купини, які займають до 7-10% площі, що знижує  продуктивність цих угідь.
  Відомими засобами механізації для створення та догляду за пасовищами є одно операційні машини, які можуть виконувати поверхневий  підсів трав та внесення мінеральних добрив, розтягування кротовин, мурашникових,  та задернілих купин, а також екскрементів тварин. Ряд цих операцій для підтримки поверхні пасовища в культурному стані  проводяться в одній і ті ж агротехнічні строки і можуть виконуватись одночасно.
Для вирішення цієї проблеми в інституті було розроблено комбінований агрегат для догляду за поверхнею пасовищ.
    Машина складається з рами, яка переміщується по поверхні пасовищ на опорно-привідних колесах. До рами з переду закріплено шарнірно підпружинений плоский ніж 1 для підрізання задернілих купин. Висоту зрізу задернілих купин регулюється двома котками, які закріплені в кронштейнах флюгерного типу.
    Для подрібнення та розтягування підрізаних купин до рами в шаховому порядку розташовані та закріплені  на еластичних з’єднаннях ромбовидні роторні  органи 3. На рамі встановлено туко насіннєвий ящик 4; 5 з висівними апаратами. Привід виконано через редуктори від опорно - привідних коліс.
     Агрегат працює наступним чином. При поступальному русі плоский ніж зустрічається  із задернілими купинами підрізає і частково подрібнює їх. Далі підрізані і частково подрібнені частини купин розтягуються ромбовидними ланками борони і ще більше подрібнюються. Одночасно на розтягнутий ґрунт купин висівається насіння пасовищних трав і мінеральні добрива.

Технічна характеристика:

Робоча ширина

 4 м;

Робоча швидкість

 9 км/год;

Транспортна  швидкість

 15 км/год;

Висів насіння

 4–15 кг/га;

Висів мінеральних добрив

 180 кг/га;

Продуктивність за годину основного часу

 3 га;

Агрегатування з тракторами класу

  0,9 – 1,4

Прибутковий економічний ефект

  350 – 500 грн/га.

Технологічне обладнання для механізованої обробки бульб картоплі захисно-стимулюючими препаратами

Картоплесаджалка КС-2М із пристосуванням для обробки бульб картопліДля виконання операцій, які передбачають покриття поверхні бульб картоплі розчинами препаратів в процесі садіння та одночасної обробки ґрунту в посадковій зоні розроблено спеціальну технологію з використанням картоплесаджалок , обладнаних відповідним пристосуванням.
Технологічне обладнання для механізованої обробки бульб картоплі захисно-стимулюючими препаратами не потребує додаткових енергозатрат, має  високу експлуатаційну надійність та забезпечує  виконання агровимог до процесу вирощування високоякісної товарної картоплі.
Встановлено, що обробка бульб та ґрунту під час садіння за даною технологією 4%-им розчином протруйника "Престиж" при нормі 50 л/га майже повністю знищує таких шкідників як дротяник, колорадський жук та личинки хруща, внаслідок чого товарна врожайність картоплі зростає майже вдвічі.

 

СН-4Б

КСМ-4

КСМ-4

Л-202; Л-207; КС-2М

 Засоби механізації роздільного внесення біопрепаратів
Підвищення продуктивності сільськогосподарських культур за рахунок фіксації молекулярного азоту із повітря, захисту їх від шкідників і хвороб велике значення має обробка насіння та ґрунту в зоні росту кореневої системи рослин активними штамами бактерій.
 
 
 

 

Сонячна водонагрівальна установка

Призначена для нагрівання води тепловими сонячними променями. Може бути застосована як на стаціонарних тваринницьких фермах, так і на відгінних пасовищах.  Установка включає в себе дві нагрівальні батареї площею 0,7 м2 і акумуляційний резервуар для підігрітої води ємністю 50 л.  Конструкція установки є блочно-модульною, що передбачає збільшення величини площі теплових батарей до 6 м2, а акумуляційного резервуара – до 300 л. Характерною особливістю установки є те, що теплові батареї протягом світлового дня автоматично повертаються за Сонцем і тим самим своїми теплочутливими поверхнями постійно направлені перпендикулярно до його променів. Це дає змогу на 40% збільшити використання сонячної теплової енергії порівняно з установками, які стоять нерухомо. Електропривод та електронна схема керування установки живиться від акумулятора SИNGA  напругою 6 В і ємністю 4,5 А-год. Підзарядження акумулятора здійснюється від сонячної селенової батареї площею 120 см2. Середня інтенсивність нагрівання води в літній період становить 480 Вт/м2, або 414 кг · град/год. м2. Кількість теплової енергії, яку може виробити установка за пасовищний період – 968 Квт.год/м2. Коефіцієнт корисної дії – 0,83.Економічний ефект установки – 736 грн на 1 м2 за літній сезон.

ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Кількість теплових батарей 2
Активна площа нагрівання 0,8 м2
Ємність накопичувального резервуара,  50 л
Середня інтенсивність нагрівання води протягом  
світлового дня до 1720кДж/год/м2
Кількість теплоти, яку виробляє установка за світловий сонячний день в пасовищний період 15200кДж
Електропривод  установки від сонячної селенової батареї, площею 120 см
Габаритні розміри 175 х 50 х 125см
Маса без води 37 кг


Протруювач насіння ПН-3

Призначений  для хімічного знезаражування від збудників хвороб протруюючою рідиною насіння зернових, зернобобових і технічних культур.

Шнековий протруювач насіннєвого зерна оснащений пристроями для підтримування рівня зерна в бункері у відповідних межах та засобами автоматизації для забезпечення синхронної подачі насіннєвого зерна і протруюючої рідини у відповідних пропорціях. Для зменшення пошкодження насіннєвого зерна корпус шнека виготовлений із поліетиленової труби товщиною 20 мм.

ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Продуктивність, т/год 3,6
Ступінь протруювання, % >96
Ступінь пошкодження насіннєвого зерна, % <2
Маса, кг 83
Потужність споживання, кВт 0,7
Габаритні розміри, мм:  
 – довжина 2400
 – ширина 1170
 – висота 1250
Місткість, дм3:  
 – зернового бункера 120
 – резервуара для робочої рідини 54
Частота обертання шнека, с-1 25
Кількість обслуговуючого персоналу, люд. 2 Стаціонарно-переставна електроогорожа для ВРХ

Призначена для загінно-порційного випасання великої рогатої худоби та овець на прифермерських пасовищах. Комплекти електроогорожі можуть бути сформовані і для випасання коней, свиней та інших сільськогосподарських тварин.

Основою огорожі є потужний генератор високовольтних імпульсів, який забезпечує надійний електроогороджуючий ефект на лінії електроогорожі довжиною до 25 км. 

І – господарський двір; ІІ – прогін для худоби; ІІІ – денна порція пасовища; ІV – пасовищні загінки; V – загінка, яка знаходиться під перезалуженням.

1 – генератор імпульсів; 2 – високовольтний кабель; 3 – огорожа прогону; 4 – ворітна перегородка; 5 – переставна частина електроогорожі; 6 – умовні розмежувальні лінії між загінками; 7 – стовпці-орієнтири переставної частини електроогорожі

ТЕХНІЧНА  ХАРАКТЕРИСТИКА
Максимальна довжина:  
   - ППЕО-1    600 м
   - ППЕО-2   1200 м
Кількість рядів проводу   1 ряд
Висота підвішування проводу 0,85...0,95 м
Віддаль між опорами огорожі 15...20 м
Максимальна площа, яку можна обгородити проводом одного комплекту:  
  - ППЕО-1   2,25 га
  - ППЕО-2    9,0 га
Тип генератора   Пульсар-1
Маса комплекту:  
   - ППЕО-1 до 20 кг
   - ППЕО-2 до 35 кг
   
СППЕО-1  
Площа пасовища, га 200
Кількість рядів проводу для ВРХ 1
Висота підвішування проводу, м  0,85...0,95
Діаметр проводу:  
  - стаціонарної частини, мм 2,0...2,5
  - переставної частини, мм   1,2...1,3
Ширина прогону для худоби, м   6...10
Віддаль між опорами:  
  - стаціонарної частини, м 10...12
  - переставної частини, м   15...20
Тип генератора   Пульсар-2
Напруга живлення генератора, В    ~220 ± 15
Амплітуда напруги імпульсів в огорожі, кВ  3...4
Частота пульсації, імп/с 0,8...1,4
Маса комплекту без проводу для стаціонарної частини, кг до 60

Стовпці та провід стаціонарної частини електроогорожі в комплект не входять.Стаціонарно-переставна електроогорожа для овець

І – майданчики для відпочинку овець; ІІ – дресирувальні загінки; ІІІ –порції пасовищних загінок; ІV – скотопрогін; V – пасовищні загінки.

1 – стаціонарна електрозагорожа; 2 – стовпці-маяки; 3 – переставна електрозагорожа; 4 – ворітні перегородки; 5 – генератор високовольтних імпульсів.

ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Максимальна довжина 8 км
Максимальна площа пасовища 200 га
Висота підвішування проводів:  
   - прогону для овець 20, 40, 60 см
   - дресирувального майданчика 15, 30, 45, 60, 75 см
   - пасовищної загінки 30, 60 см
Ширина прогону для овець 6…10 м
Віддаль між опорами:  
   - прогону для овець 8…10 м
   - дресирувального майданчика 8….10 м
   - пасовищної загінки 12…15
Тип генератора Пульсар-2
Напруга живлення генератора ~220 В
Маса комплекту до 80 кг

 Переставна пасовищна електроогорожа

Призначена для огородження культурних пасовищ з виділенням порцій для почергового випасання травостою, а також для огородження тимчасових таборів та вигульних площадок для одного гурту ВРХ.
Електроогорожа живиться від генератора високовольтних імпульсів, в який  вмонтовані акумулятор та зарядний пристрій для його періодичного підзаряджування.

ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА:
Максимальна довжина огорожі, м            1500
Діаметр дроту, мм                        1,0 – 1,3
Висота підвішування дроту, см             85 – 95
Відстань між стержнями, м                15 – 20
Тип генератора імпульсів                 Пульсар-1
Амплітуда напруги імпульсів, кВ            3 – 4
Частота пульсації, імп/с                  0,8– 1,3
Тривалість роботи генератора на одному заряді, год. до 48
Маса комплекту, кг                                  до 30

 

Форма входу

Пошук

Календар

«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Друзі сайту

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського  ННСГБ НААН

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0