Коротка історія установи
Перша назва – Західна дослідна станція механізації сільського господарства.
Створений за рішенням Ради Міністрів УРСР 22 вересня 1959 року (Постанова №7488).
У 1964 році Постановою Ради Міністрів УРСР №739 на базі дослідної станції було створено Західне відділення Українського науково-дослідного інституту механізації та електрифікації сільського господарства.
Постановою Ради Міністрів УРСР №279 від 29.01.93 р. Західне відділення УНДІМЕСГ перейменоване в Західний філіал інституту механізації та електрифікації сільського господарства Української академії аграрних наук.
Указом Президента України № 585 від 12.04.2000 р. Інституту механізації та електрифікації сільського господарства присвоєно статус Національного наукового центру. Відповідно змінено і назву філіалу на Західний філіал Національного наукового центру «ІМЕСГ».
Західний науково-дослідний центр інженерії агротехнологічних систем визнаний наказом по Українській академії аграрних наук №117 від 3 листопада 2006 р.
Науковій установі підпорядковане з правом юридичної особи Державне підприємство «Дослідне господарство Миклашів».
Західний науково-дослідний центр інженерії агротехнологічних систем Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» Української академії аграрних наук безпосередньо підпорядкований ННЦ «ІМЕСГ».
Структура Західного науково-дослідного центру інженерії агротехнологічних систем Національного науково центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства».
Загальна чисельність працюючих на січень 2011р. – 34; в тому числі науковців – 17; з них – докторів наук-1, кандидатів наук – 3.
Згідно до наказу Національної академії аграрних наук України №327 від 24 листопада 2011р. "Про реорганізацію Західного науково-дослідного центру інженерії агротехнологічних систем ННЦ "ІМЕСГ" НААН", та відповідно до Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Закону України "Про держану реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" та на виконання Постанови Президії Національної академії аграрних наук України від 18 травня 2011 року (протокол №10) "Про оптимізацію мережі наукових установ НААН" наказано здійснити реорганізацію Західного науково-дослідного центру інженерії агротехнологічних систем Національного наукового центру "Інститут механізації та електрифікації сільського господарства" НААН шляхом приєднання його до Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, як науковій структурний підрозділ.
На теперішній час відділ складається з 2 лабораторій та 1 сектора. Науковцями відділу виконуються 3 науково-прикладні тематики.
Основними напрямами діяльності є:
– створення та впровадження інтенсивних технологій, які б забезпечували стійкий і високий рівень виробництва продукції рослинництва і тваринництва, зокрема, механізація луківництва, механізація заготівлі кормів, механізація біологічного землеробства, біоенергетика, механізація тваринництва, використання машинно-тракторного парку;
– розроблення та впровадження високоефективних технічних засобів механізації і автоматизації виробничих процесів, передача їх підприємствам для серійного випуску, а також випуск їх власній експериментальній базі;
– участь у розв’занні основних науково-технічних проблем у вибраному напрямку діяльності.
Основні розробки та досягнення за останні роки:
1. Технологія вирощування зернових культур на посівах багаторічних бобових трав;
2. Технологічний процес і засоби механізації для заготівлі сінажу в рулонах, обгорнутих полімерною плівкою;
3. Технологічний процес заготівлі силосу із кукурудзи в горизонтальних полімерних рукавах та засоби механізації;
4. Технологічний процес заготівлі силосу і сінажу в переносних сховищаї;
5. Сховище-сушарка для сіна з геліоколектором для підігріву повітря;
6. Операційна технологія обробки бульб картопля протруйниками та стимуляторами росту під час садіння;
7. Метод (комп’ютерна програма) та рекомендації по забезпеченню сільськогосподарських підприємств Західного регіону технічними засобами для вирощування сільськогосподарських культур;
8. Насос-дозатор перистальтичного типу для внесення біопрепаратів в ґрунт одночасно з сівбою бобових і злакових культур;
9. Модернізована картоплесаджалка КС-2М;
10. Пристрій контролю рівня зерна в бункері протруювача;
11. Енергозберігаючий технологічний процес та засоби механізації для прискореного пере залуження пасовищ;
12. Технологічний процес та засоби механізації для утримання довготривалих культурних пасовищ високопродуктивними;
13. Засоби механізації для системного використання культурних пасовищ для ВРХ на відгодівлі;
14. Технічний засіб для використання поновлюваних джерел енергії при механізації виробничих процесів утримання худоби на відгінних пасовищах;
15. Технологічний процес та засоби механізації для знищення бур’янів на луках методом контактного нанесення гербіцидів;
16. Універсальне комбіноване знаряддя для підготовки ґрунту під основні сільськогосподарські культури.
Патенти:
Детальніше про патенти заходьте на сторінку Науково-технічна продукція відділу та Патенти та наукові розробки відділу
Переглянути 49.817531, 24.197300 на карті більшого розміру