07.05.2014 11:07
Нещодавно у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького з робочим візитом прибула делегація лікарсько-ветеринарної палати з міста Тарнува (Польща). У її складі були практикуючі лікарі-ветеринари, керівники ветеринарних клінік Підкарпатського воєводства.
Під час перебування у Львівськом
...
Читати далі »
|
07.05.2014
Мінагрополітики стало відомо про кричущі факти злочинних та малодушних вчинків колишніх чиновників-негідників на місцях, які у такий складний для нашої держави час намагаються задовольнити свої корисливі інтереси, прикриваючись ім’ям чинної влади.
Так, сьогодні, в телефонній розмові з міністром аграрної політики та продовольства України Ігорем Швайкою фермер з Ізюмщини Харківської області Денисов Микола Борисович повідомив, що до нього звернувся колишній голова місцевої райдержадміністрації Валерій Миколайович Білокудря, який, посилаючись на чи-то прохання, чи-то рекомендацію міністра запропонував перерахувати на банківський рахунок суму
...
Читати далі »
|
Міжнародна виставка рентабельного високоефективного сільського господарства «ІнтерАГРО» - це епіцентр інновацій сільськогосподарської техніки та обладнання. З 2013 року вона набула формату виставки заводів-виробників сільськогосподарської техніки та обладнання, все більше наближуючись до стандартів найбільших світових сільськогосподарських виставок.
У 2014 році учасники виставки представлять останні досягнення та інновації світового та вітчизняного машинобудування для аграрного сектору, сільськогосподарське обладнання для ремонту та сервісу, запчастини, технології точного землеробства та агроклімату, обладнання та технології для рослинництва та агрохімію.
Цікавою буде програма ділових заходів, тематика яких формується у відповідності до актуальних проблем АПК,
...
Читати далі »
|
Зараз серед аграріїв популярна тема гумінових або органічних добрив. Донедавна виробників подібних препаратів було небагато. Останніми ж роками на ринку їх з'явилося чимало. Сировиною для тих численних препаратів є торфи, буре вугілля, сапропелі, відходи лісозаготівлі та паперової промисловості, глини, водорості тощо.
...
Читати далі »
|
А. П. ЛУК'ЯНЧЕНКО, канд. с.-г. наук, технічний партнер з розвитку кукурудзи
компанія "Сингента"
|
Ви постійно турбуєтесь про зниження витрат? Шукаєте нових рішень для економії, хочете зробити бізнес більш вигідним? Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, як просто та легко отримати незамінну «робочу конячку» для свого господарства, не витративши зайвого.
Компанія «Червона зірка» з початку цього року перейшла на виробництво
...
Читати далі »
|
Майже третина населення Землі (близько 2 млрд. чол.) все ще використовує біомасу у вигляді деревини як основне джерело палива. Біомаса - термін, застосовуваний для позначення сукупності живої і неживої, рослинної і тваринної матерії на нашій планеті. В будь-якій формі біомаса є відновлюваним, єдиним доступним, простим і дешевим джерелом енергії для більшості сільських жителів планети. В Ефіопії, Непалі, Танзанії, в Сибіру і Амазонії, в Північній Канаді і на островах Полінезії, Мікронезії, в Малайзії завдяки біомасі задовольняється 80-90% потреб у паливі. Навіть у таких розвинених країнах, як США, Швеція, Норвегія, Канада, частка енергії котра одержується з біомаси становить 4-10% від загального обсягу енергії.
Біомаса є продуктом фотосинтезу - найважливішого процесу народження живої речовини за рахунок сонячної енергії.
...
Читати далі »
|
Американские эксперты из «Environmental Working Group» составили и опубликовали обновленный рейтинг двенадцати овощей и фруктов, в которых содержится самое большое и опасное для человеческого организма количество пестицидов.
В обновленный список, традиционно известный как «Грязная дюжина», в этом году попали яблоки, клубника, виноград, сельдерей, персики, шпинат, сладкий болгарский перец, импортированные нектарины, огурцы, помидоры-черри, импортированный горох-мангетот и картофель.Об этом сообщает
...
Читати далі »
|
Навряд чи вітчизняний ДСТУ (наразі цей стандарт передано на затвердження в Мінекономрозвитку України) на м'ясо птиці заблокує вихід української курятини на європейські ринки через жорсткіші норми контролю вологи. Тут швидше питання у конкурентоспроможності української курятини, бо в ЄС більш ліберальні до таких показників, як відсоток вологи у м'ясі птиці при її розморожуванні (згідно з Регламентом № 543/200816.06.2008 встановлено, що масова частка вологи, яка виділилася при розморожуванні, не повинна перевищувати 5,1% при заглибному охолодженні).
Питання у тому, що європейські виробники на сьогодні вже мають обладнання, яке забезпечує 5,1% вологи, а українським доведеться це обладнання тільки закуповувати, встановлювати його, а це досить великі кошти. А оскільки ДСТУ буде обов'язковим для усіх виробників курятини, а не тільк
...
Читати далі »
|
Цікавий спосіб розміщення запропонували науковці з Сингапур. Енергетичні потужності планується монтувати на водяних платформах.
Виконавчий комітет комунального господарства (PUB) Сингапуру має намір створити спеціальну гнучку сонячну енергетичну систему на крупному водосховищі Tengeh. Така електростанція є доповненням до дахової сонячної електричної установки, яку планується побудувати на водопровідній станції Choa Chu Kang. Як очікується, після завершення будівництва ці установки будуть кожного року виробляти електроенергію, якої буде достатньо для забезпечення близько однієї тисячі прилеглих домашніх господарств, а окрім цього для покриття частини потреби в електроенергії водопровідної
...
Читати далі »
|
Україна може зміцнити свої позиції на світових ринках, якщо активно займеться органічним землеробством. Це дозволить їй виробляти здорову їжу, попит на яку особливо високий у багатих країнах. Ця думка висловлювалася ще на початку 90-х років минулого століття. Вона не втратила своєї актуальності й сьогодні.
Через особливості організації виробництва важливий внесок до розвитку органічного землеробства можуть зробити малі та середні сільгоспвиробники. Водночас виростити органічні харчі їм почасти легше, ніж довести їх «органічність», отримати додану вартість завдяки впровадженню органічних технологій та, особливо, вийти на міжнародний ринок. Шлях один – об’єднувати зусилля з іншими виробниками, створювати кооперативи. І в Україні вже є такі приклади.
Один із тих, хто надав перевагу органічному землеробству та очолив «органічний кооператив», - наш сьогоднішній співрозмовник, керівник фермерського господарства «Макішинськи
...
Читати далі »
| |