15:47 Якість та цінність органічних добрив із вермікомпосту | |
Зараз серед аграріїв популярна тема гумінових або органічних добрив. Донедавна виробників подібних препаратів було небагато. Останніми ж роками на ринку їх з'явилося чимало. Сировиною для тих численних препаратів є торфи, буре вугілля, сапропелі, відходи лісозаготівлі та паперової промисловості, глини, водорості тощо.
Проте за якістю та м'якістю саме вермікомпост, тобто продукт переробки гною ВРХ вермікультурою (дощовими черв'яками Eisenia fetida), - найцікавіша та дуже пластична у використанні сировина.
Вермікомпост - саме по собі цінне органічне добриво. Зроблені із вермікомпосту препарати ТОВ «Агрофірма «Гермес» мають багатий комплексний склад, який забезпечує їх ефективну дію: гумінові речовини (гумат калію), макро- і мікроелемен-ти, природні стимулятори росту (фітогормони), амінокислоти і вітаміни, агрономічно корисна мікрофлора. Усі компоненти сприяють покращенню якості і збільшенню врожайності сільськогосподарських культур. Недарма ж закордонні компанії шукають в Україні все більше вермікомпост, а не тільки торфи і сапропелі.
Чому саме рідкі добрива?
ТОВ «Агрофірма «Гермес» - чи не найперша українська компанія, яка почала виробництво рідких концентратів із вермікомпосту. І ось чому ці добрива цікаві:
Доведене на полі, підтверджене й у лабораторії
Скринінг можна назвати своєрідною діагностикою. Будь-який скринінг ставить за мету визначення фітотоксичності препаратів та їх ефективності щодо насіннєвого матеріалу. Спочатку визначають процент схожості насіння та енергію проростання. Проводять біометричні виміри первинного кореня та первинного ростка на фоні контролю, у якому випробуваний препарат відсутній. У культурі скринінгу має бути насіннєвий банк, який у «Гермесі» зараз нараховує більше 50 зразків. У складі колекції кондиційний матеріал, еліта або перша репродукція багатьох сільськогосподарських культур.
Таблиця скринінгу
Скринінгові випробування дозволяють отримувати репрезентативні та достовірні дані. Для цього розроблена математична модель їх розрахунку, яка застосовується для обробки отриманих результатів. Будь-які показники якості препарату, що підкріплені скринінгами, дають можливість перевірити ці якості у польових умовах із впевненістю на добрий результат.
Так, наприклад, виглядають дані скринінгу озимої пшениці сорту «Донецька-48». На кон-тролі - вода. На досліді - «Гумісол-прима».
Мікрофлора в «Гумісолі-прима»
Один із бонусів
Подивімося детальніше на один із компонентів складу добрива «Гумісол-прима» - мікробіологічні показники. Представлений видовий склад характеризує багатство продукту. Проте «Гумісол-прима» не є суто мікробіологічним препаратом. У таблиці представлено розширеній видовий склад мікрофлори, що надає цьому препарату додаткової цінності.
Економія коштів
Застосування при вирощуванні сільськогосподарських культур препаратів «Гумісол-прима» дозволяє знизити собівартість вирощеного зерна на 10–12 % за рахунок економії коштів:
| |
|
Всього коментарів: 0 | |