Право на купівлю землі отримають лише громадяни України. Іноземці та юридичні особи на першому етапі будуть виключені з ринку. Сільгоспземлі будуть продавати через електронні аукціони Андрій Товстиженко, DT.UA.
Розроблена Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру концепція реформування діючої системи земельних відносин припускає два етапи аграрної реформи, пише в статті ZN.UA глава Держгеокадастра Максим Мартинюк.
На першому етапі, після закінчення терміну дії мораторію з 2016 року, буде відкрито продаж сільгоспземель державної форми власності.
На другому, з 2019 року, — ринок відкриють для продажу землі громадян
...
Читати далі »
|
Експерти Світового банку та Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) високо оцінили результати роботи Мінагрополітики з впровадження аграрних розписок як альтернативного джерела фінансування галузі. Про це йдеться в офіційному прес-релізі Групи Світового банку.
«Стратегія співробітництва Швейцарії та України передбачає довгострокову взаємодію в декількох сферах економіки. Агробізнес має величезне значення для економіки України, отже потребує інноваційних інструментів залучення фінансування як, наприклад, аграрні розписки. Переконаний, вони безперечно дадуть старт економічного розвитку», — сказав голова Швейцарського бюро співробітництва Хольгер Тауш.
Нагадаємо, піл
...
Читати далі »
|
"Невигідні умови кредитування є великою проблемою для малих та середніх агровиробників в Україні. В якості альтернативи традиційним фінансовим інструментам Мінагрополітики пропонує новий механізм - аграрні розписки", - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.
Розробка проекту з аграрних розписок відбувається за участі Групи Світового Банку та Державного Секретаріату з Економічних Питань Швейцарії (SECO). Цей новий інструмент є більш доступним для фермерів та допоможе збільшити продуктивність аграрного сектору України.
"Перша аграрна розписка в Україні була видана на 32 тонни соняшникового насіння, за нею послідували наступні. Ми крок за крок
...
Читати далі »
|
Пілотний проект з впровадження фінансового інструменту стартував ще в трьох областях: Вінницькій, Харківській та Черкаській. Першим практичним результатом стало оформлення першої на Черкащині аграрної розписки.
Першу розписку оформили «Сінгента» та СТОВ «АгроКо». «АгроКо» об’єднує в собі 4 господарства в Чорнобаєвському районі Черкаської області. На 11 тис. га обробляють пшеницю, кукурудзу, сою, соняшник, рапс. Аграрна розписка і є тим інструментом, який має підтримувати малих та середніх фермерів в умовах, коли банківська система пропонує достатньо дорогі кредити», - зазначила заступник Міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.
Проект IFC
...
Читати далі »
| |