MENU

14:19
Засідання Президії НААН

28 січня 2015 року в актовій залі Національної академії аграрних наук України відбулося засідання Президії, на якому було заслухано та обговорено доповідь директора Інституту рису НААН В.В. Дудченка «Стан наукового забезпечення галузі рисівництва та перспективи розвитку виробництва круп’яних культур в Україні».

Президія Національної академії аграрних наук України відзначає, що дослідження з селекції та розробка технологій вирощування круп’яних культур, які проводяться у наукових установах Академії, є актуальними і від рівня впровадження їх результатів у виробництво в значній мірі залежить стан забезпечення населення України такими важливими продуктами харчування, як крупи.
Інститутом рису НААН на Державне сортовипробування передано 41 сорт рису, з яких до Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні занесено 14 сортів, а також один сорт гречки та один сорт пшениці озимої, отримано понад 25 патентів та авторських свідоцтв на винаходи, опубліковано понад 1000 наукових робіт.

За останні п’ять років найбільш вагомими розробками Інституту рису НААН є: Галузева комплексна програма «Рис України 2015-2025 роки»; модель сорту рису для умов півдня України; технологія вирощування рису з врахуванням охорони довкілля в господарствах України; удосконалена енергозберігаюча технологія вирощування культур (рис, пшениця озима, ячмінь ярий, соя) в умовах рисових систем та рекомендації з ефективного використання земельних угідь; спосіб використання дренажно-скидних вод зрошуваної рисової сівозміни в умовах подвійного регулювання режиму зрошення; ранньостиглий сорт рису Корсар з потенційною урожайністю 9,5 т/га, який проходить Державне сортовипробування з 2012 р.; методичні рекомендації щодо селекційних робіт з рисом, які забезпечують створення селекційного матеріалу з високими параметрами цінних кількісних ознак та з технології вирощування рису для харчових цілей і використання побічної продукції як біопалива.

В обговоренні прийняли участь: академік НААН Ромащенко М.І.- директор Інституту водних проблем і меліорації НААН; д.с.-.г.н. Федорчук М.І. - проректор Херсонського аграрного університету; д.т.н., професор Шаповаленко О.І. - завідувач кафедри технології зберігання і переробки зерна Національного університету харчових технологій; д.б.н. Тараненко Л.К. -головний науковий співробітник відділу селекції і насінництва круп’яних культур ННЦ «Інститут землеробства НААН»; член-кореспондент НААН Лавриненко Ю.О. - заступник директора з наукової роботи Інституту зрошуваного землеробства НААН; Шилов І.П., директор колективного підприємства «Білоцерківхлібпродукт».

За результатами обговорення Президія НААН прийняла рішення визнати діяльність Інституту рису НААН з питань наукового забезпечення галузі рисівництва задовільною, а дослідження науково-дослідних установ системи НААН з питань виробництва круп’яних культур, для забезпечення галузі переробки - недостатніми.

Категорія: Новини уряду, управлінь та організацій | Переглядів: 692 | Додав: evgeniuvoutenko | Теги: виробництво круп’яних культур, наукове забезпечення, НААН, розвиток, рисівництво, перспективи | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar