MENU

12:18
Захищають рослини: новинки техніки для оприскування

Agravery.com з’ясувало, які новинки напередодні посівної-2016 представили європейські виробники причіпних обприскувачів.

HORSCH

На «Agritechnica 2015» німецький виробник представив дві модифікації причіпного обприскувача Leeb LT, що відрізняють об’ємом основного баку: 4000 л та 5000 л відповідно (заголовне фото). З цими новинками Horsch увійшов в один з найпопулярніших сегментів європейського ринку машин для захисту рослин.

Агрегат пропонується в трьох комплектаціях. Базова ECO оснащується мембранно-поршневим робочим насосом з ручним управлінням. Обприскувачі середньої комплектації CCS відрізняється наявністю системи безперервного внутрішнього очищення обприскувача Continuous Cleaning System. Професійна лінійка CCS Pro має повністю автоматичне управління процесами всмоктування і тиску, ідентичне обладнанню обприскувачів преміум-класу Leeb GS.

З Leeb GS на новинку перекочувала і фірмова система автоматичного управління BoomControl. «Контролер» слідкує за положенням штанги, гасячи коливання, що виникають на високих робочих швидкостях або під час роботи на полях зі складним рельєфом. На Leeb LT можна замовити штангу шириною від 18 до 42 м. До речі, штанги з шириною 36 м і 42 м відтепер доступні і для Leeb GS.

Новинкою є система функціонального управління Isobus. Розробка інженерів і програмістів Horsch включає набір функцій, що допомагають оператору в налаштуванні і управлінні машиною, а також здійснюють функціональний контроль. Йдеться в тому числі і про управління роботою форсунок, які встановлюються через 25 см або 50 см. Таке розташування вирішує проблему знесення препарату вітром — обприскувати рослини відтепер можна з висоти навіть 30 см. Різноманіття можливих комбінацій форсунок включає від 1-0 (одиночні форсунки через 50 см) до 4-2 (4-позиційні форсунки через кожні 50 см плюс 2-позиційні через кожні 25 см) варіантів.

В списку опцій — підрулююча вісь. У Horsch підготували оригінальне рішення з використанням гіроскопа. Це дало змогу відмовитися від більш складних і матеріаломістких електрогідравлічних або механічних систем. Таким чином для використання машини досить підключити до трактора лінії робочої гідравліки, кабель освітлення і шину Isobus. До речі, Leeb LT використовує гідравлічну лінію Load Sensing, що розвантажує робочу гідравліку трактора.

Характерну для німецьких інженерів увагу до дрібниць помітно і по гладкому днищі обприскувача — це, а також кліренс у 85 см покликані менше травмувати рослини на полі. Не забули інженери і про гідравлічну «підніжку» для машини — «паркувати» обприскувач можна не виходячи з кабіни трактора.

KUHN

Всього через кілька місяців після презентації нового блоку управління для обприскувачів Bus Can Visioreb влітку 2015 року французький виробник анонсував власну Isobus-технологію для обприскувачів. Презентували її на «Agritechnica», а з лютого цього року вона доступна для замовлення.

Обприскувачі Kuhn можуть бути оснащені терміналами Isobus CCI* 100 і 200, які дають доступ до функцій CCI.Command та CCI.Control. Перша включає функції TC-SC (Section control — контролю секцій) і управління (Parallel Tracking). CCI.Control має функції TC-BAS (документація і запис) та TC-GEO (зміна дозування за допомогою GPS).

Крім того, була значно поліпшена ергономіка додатка Isobus. Для управління необхідними під час роботи функціями інженери розробили новий блок управління Isoclick. Він сумісний з ISO (конфігуруються кнопки), при цьому відрізняється компактним розміром і більш простим встановленням, ніж джойстик.

Також інженери покращили ергономіку системи промивання.  Запуск систем управління DILUSET+ та e-SET тепер оснащений екраном для візуалізації схеми промивання. Відтак оператор в кабіні трактора може контролювати, як триває промивання і ополіскування бака та систем обприскувача. Управління при цьому, як запевняють в Kuhn, стало інтуїтивним.

AMAZONE

Нова система поповнила і асортимент рішень Amazone. Йдеться про систему AmaSelect — ввімкнення/вимкнення окремих форсунок з шириною секцій 50 см. Новинка буде доступна для причіпних обприскувачів серії UX і самохідних — Pantera. Як зазначають у компанії, нова система оптимально доповнює систему автоматичного перемикання секцій і роботи на разворотній смузі GPS-Switch. На відміну від традиційної системи перемикання секцій це сприяє додаткової економії препаратів в середньому до 5% в залежності від структури площ, ширини захоплення і кількості секцій.

Важливим нововведенням AmaSelect є 4-корпусний держатель форсунок з електричним перемиканням і відключенням форсунок. При цьому ввімкнення окремих форсунок в секціях 50 см відбувається, як правило, через GPS-Switch. Крім того, в межах дії оптимального тиску форсунки AmaSelect здатний автоматично перемикати роботу на більш дрібну чи велику форсунку або підключати додаткову форсунку.

Якщо діапазон оптимального тиску для кожного типу форсунок 4-корпусного держателя введений в термінал управління Isobus, то AmaSelect за цими даними перемикає форсунки в залежності від норми внесення і швидкості руху. При необхідності оператор може також здійснювати перемикання чотирьох форсунок на терміналі управління в кабіні трактора.

У серійне оснащення AmaSelect входять світлодіодне освітлення окремих форсунок і система циркуляції високого тиску DUSpro. Вона запобігає осіданню препарату і засміченню під час відключення форсунок. Трубки обприскування залишаються заповненими і в будь-який час готовими до роботи по всій ширині захвату.

Як опція пропонується комплект додаткових форсунок, тому AmaSelect можна використовувати і при відстані між форсунками 25 см., скорочуючи відстань між форсункою і поверхнею обприскування до 50 см. Цей варіант можна доповнити опцією Highflow для обробки з надвисокими нормами внесення ЗЗР.

ЧЕРВОНА ЗІРКА-ЕЛЬВОРТІ

Як повідомляло Agravery.com, український виробник увійшов у сегмент причіпних обприскувачів. Новинка продуктового ряду — Tetis 24 оснащується полімерним баком об’ємом 3000 л і штангою з шириною захвату 24 м.

Серед інноваційних рішень, інженери «Червоної зірки» називають систему підвіски штанги з системою стабілізації та з системою гасіння коливань. Це дає змогу працювати з робочою швидкістю до 12 км/год. Мінімальна висота обприскування — 60 см. Окремий механізм уберігає штангу від пошкодження — при зіткненні з перешкодою штага відхиляється до 15 у вертикальній площині і до 45˚ — у горизонтальній. Після проходження перешкоди штанга повертається у задане оператором положення.

Tetis оснащується мембранно-поршневий насосом італійської компанії «Annovi Reverberi». Робочий тиск у 250 л/хв. дає змогу вносити від 50 до 300 л робочої рідини на га. Італійське коріння мають і розпилювачі та комунікації: постачальник — компанія «ARAG».

За управління і контроль відповідає система BRAVO 180S також виробництва «ARAG». Система забезпечує повністю автоматичне підтримання виставленої норми внесення рідини незалежно від швидкості руху агрегату і дозволяє оператору контролювати всі основні параметри обприскування, фіксує оброблену площу та слідкує за залишком рідини в баку.

Серед інших рішень — телескопічна система регулювання ширини колії (від 1400 до 2250 мм) та ширококутний карданний вал Weasler. З його допомогою розвертатися на полі можна, не вимикаючи вал відбирання потужності трактора, що збільшує надійність карданного з'єднання і економить час.


ФОТОФАКТ

Восени минулого року в німецькому Харені запрацював завод з виробництва машин для захисту рослин компанії Lemken. Площа підприємства становить майже 10 тис. кв. м, обсяг інвестицій — 12 млн євро. Першою продукцією стали причіпні обприскувачі Primus і Albatros, навісні обприскувачів Sirius і передні баки Gemini. На початку 2016 року також розпочалося серійне виробництво нового причіпного обприскувача Lemken Vega.
 

Євген Пилипенко

Фото — Agravery.com; офіційні сайти компаній

Категорія: Новини техніки | Переглядів: 327 | Додав: evgeniu | Теги: сільгосптехніка, ЗЗР техніка KUHN, обприскувач, Horsch, Amazone, Червона зірка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar