MENU

15:14
Відкриття комунальної котельні, яка працює на твердих видах біопалива

Участь академіка НААН Максима Мельничука, віце-президента НААН у відкритті комунальної котельні, яка працює на твердих видах біопалива.

П’ятого грудня в м. Кам’янець-Подільський (вул. Пушкінська, 29) відбулося офіційне відкриття комунальної котельні, яка працює на твердих видах біопалива.
 

Впродовж місяця котельня показала гарний результат роботи. Обладнані два котли тепловою потужністю по 0,7 МВт дають змогу обігріти корпуси міської лікарні, які тут розташовані, міську поліклініку, водолікарню та медичне училище. Ціна однієї гігакалорії дешевше, аніж робота на газу.

Участь в офіційному відкритті нового об’єкту, який надаватиме тепло кам’янчанам взяли голова державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, в.о. голови обласної державної адміністрації Олександр Симчишин, віце-президент Національної академії агарних наук України Максим Мельничук, міський голова Михайло Сімашкевич, директор ТОВ «Універсальна девелоперська група» Олег Яковлєв, представники Чернівецької міської ради, депутати міської ради.

Голова державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук зауважив, що новий уряд і Президент України роблять все можливе, щоб провести диверсифікацію постачання російського газу і виведення України із газової кабали.

Мер Кам’янець-Подільського Михайло Сімашкевич зазначив: «Сьогодні ми бачимо енергетичну і газову незалежність вкрай необхідною для України. Наше місто впродовж декількох останніх років працює над тим, щоб мати власні котельні, які забезпечуватимуть теплом кам’янчан, незалежно від ситуації з газом. Ця котельня, що працює на твердих видах біопалива, реально розв’язує нам руки щодо стабільного забезпечення теплом городян».

Інвестор із «Універсальної девелоперської групи» Олег Яковлєв повідомив: «Кам’янець-Подільський було вибрано для реалізації цього проекту, тому що у тут якнайкраще розвинене комунальне господарство. Планується, до кінця року завершити будівництво ще двох котелень і сподіваємось, що на цьому наша співпраця з Кам’янцем не завершиться».

Сподівання на те, що проект буде розширюватися висловив в.о. голови Хмельницької обласної державної адміністрації Олександр Симчишин: «Сьогодні у Кам’янці ми побачили, що таке справжня енергетична незалежність. Це пілотний проект, і ми безперечно його підтримуватимемо, адже використовується не російський газ, а наша рідна українська солома. Сподіваюся, що найближчим часом енергетично незалежним буде не лише Кам’янець-Подільський, а й уся Хмельницька область».

В свою чергу, академік НААН Максим Мельничук, віце-президент НААН України, зазначив: «Дана подія є дійсно значимою не лише для Кам’янець-Подільського, а й для усієї України, адже перехід на альтернативні джерела одержання тепло- та електроенергії є найголовнішим завданням сьогодення. НААН готова запропонувати цілу низку технологій від поля і до отримання гігакалорій тепла, які розроблені фахівцями академії. Провідними установами академії у галузі біоенергетики є – Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН та Національний науковий центр «Інститут землеробства НААН». Вчені Національної академії аграрних наук України крокують в ногу з часом і готові до співпраці на рівні усієї України».

Продемонстрував присутнім як працює котельня на твердих видах палива директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук. Такий досвід реально революційний і заслуговує на масове втілення в життя громади.

Участь академіка НААН Максима Мельничука, віце-президента НААН у відкритті комунальної котельні, яка працює на твердих видах біопалива.
 
Категорія: Новини уряду, управлінь та організацій | Переглядів: 551 | Додав: evgeniu | Теги: Біопаливо, НААН, біоенергетичні технології, котельня на відновлювальних ресурса | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar