MENU

12:06
Скасування вивізного мита на живу худобу стимулює український аграрний експорт
Експертами ГО «Agro.ReformsUA» було розроблено законопроект, яким планується врегулювати питання вивізного мита на живу худобу та шкіряну сировину. Дія документу регулюватиме ринок ВРХ та овець.


«Головна мета розробленого нами закону – стимулювання розвитку тваринництва, підвищення інвестиційної привабливості галузі, збільшення експортного потенціалу. Скасування мита підвищить конкурентоспроможність тваринництва на міжнародних ринках. Це призведе до збільшення робочих місць та залучення інвестицій в будівництво нових тваринницьких комплексів», - зазначає Олег Проценко голова ГО «Agro.ReformsUA».
Також скасування вивізного мита сприятиме дерегуляції господарської діяльності, зменшить втручання держави в економічну діяльність суб’єктів господарювання, забезпечить ринкове регулювання галузі.
Довідково:
Встановлене мито на рівні 50% існувало з 1996 по 2008 рік. Та з вступом України у СОТ його відсоток щороку зменшувався і сьогодні воно становить 15%. Закон «Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину» прийнятий у 1996 році був покликаний захистити внутрішній споживчий ринок. Натомість з часу його прийняття поголів’я ВРХ скоротилось в 4,6 разів. Так у 1996 році поголів’я худоби становило 17,5 млн голів, а в 2015 році - 3,8 млн голів.
Скасування Україною вивізних мит було однією з ключових вимог ЄС в рамках переговорів щодо створення зони вільної торгівлі та укладенням Угоди про асоціацію.
Прес-служба Мінагрополітики
Категорія: Новини уряду, управлінь та організацій | Переглядів: 432 | Додав: evgeniu | Теги: тваринництво, законопроект, експорт, інвестиції | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar