Навіть повітря може бути паливом. Так вирішили американські машинобудівники ще в 19 столітті. Навіть сам Жюль Верн, відомий своїми унікальними розповідями з технічними подробицями винаходів, говорив, що автомобілі на стиснутому повітрі - це майбутнє людства. Але, як і електромобілі, пневмомобілі начисто програли боротьбу за споживача своїм побратимам - бензиновим двигунам. Може настав час взяти реванш?
Основними недоліками, з-за яких двигуни на стислому повітрі виявилися нерентабельними стали недостатня енергоємність і потужність. Але через сто років невідновлювальна нафта стала закінчуватися, і людству доводиться використовувати всі можливості. Тим більше, що за цілий вік ми дечого навчилися. Природно, як і всі екологічні автомобілі, пневмомобілі були зустрінуті скептично. Нафтові компанії та концерни, не володіють розробками у сфері альтернативних джерел енергії, називають автомобілі на стисненому повітрі «недосконалими».
Частково вони мають рацію. Однак і бензиновий двигун був колись недосконалий. Потрібно дати час і можливість інженерам довести технологію до розуму. А нафтові компанії, замість того, щоб блокувати це напрямок, могли б плавно перебудувати своє виробництво під альтернативні види енергії. Час для цього є.
Одним з творців сучасних пневматичних двигунів є Гай Негре. Його компанія Moteur Development International вже представила світу незвичайні автомобілі Airpod і OneCat.
У роботі цієї компанії можна виділити дві істотні розробки: пневмодвигуни, що працює на попередньо підігрітому повітрі, і універсальний двигун, який може використовувати для роботи не тільки повітря, але і традиційне паливо.
Компанія Moteur Development International не розголошує інформації про технічну сторону двигунів. Але відомо, що сьогодні пневмомобілі можуть володіти потужністю до 70 кінських сил. Хоча ці автомобілі складно назвати придатними для міських умов. Навіть самі представники MDI позиціонує свій транспорт, як муніципальний (аеропорти, парки). Але це не важливо. Важливо те, що у цієї технології є потенціал і, звичайно ж, переваги.
Розглянемо їх:
Сам пневмомобіль не виробляє шкідливих викидів в атмосферу, а для стиснення повітря використовуються компресори, що працюють від електродвигунів.
Така технологія економічніше електромобілів і воднемобілів. На 100 км потрібно близько 6-8 гривень.
Відсутність холостого ходу двигуна
Досить безшумний хід
Рекуперація кінетичної енергії без якого-небудь спеціального обладнання
Якщо говорити про недоліки, то слід зазначити невелику енергоємність балонів, так і самого повітря, як палива в цілому. Крім того, пневмомобілі не проходили відповідних випробувань, тому їх безпечне використання поки залишається під питанням.
Джерело: http://newecolife.com.ua/techno/416-pnevmomobl-avtomobl-scho-pracyuye-na-povtr.html
|