12:38 Огляд агротехніки: що нового на ринку сівалок | |
Про новинки виробників посівної техніки.
Kuhn Французька компанія розширила лінійку механічних сівалок Premia широкозахватною моделлю 9000 TRC (заголовне фото). Агрегат розроблений спеціально для ринків України, Росії та Казахстану, де є потреба у високопродуктивній техніці, водночас відчувається дефіцит потужних тракторів. Як зазначають у компанії, конструктори отримали завдання розробити сівалку з шириною захвату 9 м, адаптовану до тракторів потужністю всього 120 к. с. Premia 9000 TRC має дві секції шириною по 4,5 м, які кріпляться до рами з шасі. В транспортне положення сівалка переводиться простим складанням секцій вперед. Ширина агрегату під час перевезення — 3,5 м. Кожна секція має єдину центральну поворотну точку, що забезпечує копіювання поверхні ґрунту. Premia 9000 TRC може одночасно сіяти і вносити добрива в рядок з насінням. Для цього в бункерах встановлені роздільні стінки: 60% об’єму виділено для насіння, 40% — для добрив. Якщо потрібно сіяти без внесення добрив, стінка складається. Агрегат оснащується висівною балкою Crossflex з подвійними дисковими сошниками. Єдина штанга навіски сошників кріпиться до труби особливого профілю із застосуванням поліуретанових блоків. Таке поєднання дає змогу отримувати тиск сошників до 80 кг і разом з тим забезпечує можливість вертикального відхилення сошника при наїжджанні на камінь чи іншу перешкоду. Котки «слідкують» за глибиною висівання, прикочуючи насіння. Завершує процес пружинна борона. Як зазначають у компанії, така конструкція дає змогу працювати без втрати ефективності зі швидкістю до 15 км/год. Серед інших рішень — перевірені часом спіральні висівні котушки Helica компанії Kuhn. Цей дозувальний пристрій забезпечує норми висівання чи внесення добрив у діапазоні від 1,5 до 300 кг/га, що дає змогу працювати з усіма популярними культурами. Фотофакт
На Agritechnica 2015 Horsch представив нове покоління сівалок для висівання дрібнонасіннєвих культур MiniDrill. Агрегат оснащується бункером об’ємом 400 л та системою дозування, що базується на перевіреній часом техніці Pronto. Нововведенням є те, що насіння через інжектор потрапляє одразу в розподільну систему. Сівалка MiniDrill може бути встановлена на навісні моделі Terrano FX (ширина захвату від 3 до 5 м) і всі моделі Joker CT (від 3 до 6 м). Максимальна норма висівання в залежності від ширини захвату знаходиться в межах 160—260 кг/га. Управляється машина за допомогою терміналу Isobus. Väderstad Шведська компанія розпочала виробництво посівного комплексу Spirit з робочою шириною 8 та 9 м і з можливістю одночасного внесення добрив. Крім того, машини отримали низку новацій, серед яких — розподільча головка для більшої точності висівання, гідравлічна опорна стійка на причіпному дишлі для спрощення процесу агрегатування з трактором та гідроциліндр підвіски центральних прикочуючих коліс з регульованим тиском для оптимального ущільнення ґрунту між колесами трактора. Як зазначають у компанії, машини зберегли маневреність, адаптованість до різних типів ґрунтів та високу робочу швидкість — 14 км/год. Особливістю посівних комплексів моделей 800С та 900C є можливість вибрати технологію внесення добрив: FIX або Nordic. Використовуючи перший спосіб, добриво потрапляє в ґрунт через трубку, яка закріплена позаду кожного ґрунтообробного диска System Disc Aggressive з міжряддям 12,5 см. У модифікаціях Nordic добриво вноситься в ґрунт через окремий диско-анкерний сошник з міжряддям 25 см. При цьому ширина міжряддя висівання і для Nordic, і для FIX становить 12,5 см. Максимальна норма внесення добрива — 400 кг/га.
Крім того, посівний комплекс можна оснастити міні-сівалкою BioDrill BDA 360 для сівби багаторічних трав одночасно з основною культурою. Висівний пристрій Fenix з електроприводом легко калібрується, забезпечуючи точне і рівномірне розподілення насіння по полю. Відеофакт
Lemken оснащуватиме сівалки двома новими електронними модулями системи Fieldtronic: TramlineControl і HeadlandCommand, призначені для спрощення розвороту в кінці гону та запобіганню пересіву. Модуль TramlineControl задає технологічні колії за допомогою GPS. Система приймає першу технологічну колію за основу для всіх наступних. Інший модуль — HeadlandCommand — дає змогу формувати рівномірну ширину поворотної смуги. Термінал CCI-200 з системою управління на базі Isobus управляє секціями сівалки, керуючись сигналами RTK-GPS трактора таким чином, що на поворотній смузі завжди точно забезпечуються одні й ті ж точки заїзду і виїзду. Amazone Німецький виробник вивів на ринок нову модель сівалки серії Primera — DMC 6000-2C. Машина має ширину захвату 6 м та призначена для сівби за традиційною, мінімальною та нульовою технологіями обробітку. Primera DMC 6000-2C оснащена бункером нової конструкції об'ємом 4200 л, який може бути збільшений за допомогою «насадок» до 5800 л. Бункер можна розділити перегородкою на дві секції у співвідношенні 3:1. Це дає змогу висівати комбінації посівного матеріалу з добривами, або двох культур в один рядок (Single-Shoot). Як і раніше, на сівалку Primera DMC 6000-2C встановлюються перевірені часом долотоподібні сошники Amazone, міжряддя — 18,75 см. Підвіска сошника виконана на паралелограмі із запобіжним механізмом Revomat, що забезпечує точне і надійне закладання посівного матеріалу широкого переліку культур, починаючи з ріпаку та гірчиці і закінчуючи всіма видами зернових і бобових. Наконечник сошника має агресивний кут атаки, надійно і швидко заглиблюючись в ґрунт. Подвійне бронювання наконечника гарантує тривалий термін експлуатації навіть на абразивних ґрунтах. Глибина висівання витримується двома опорними котками сошника. Вони ж повертають потік ґрунту назад в борозну. Така конструкція дозволяє витримувати робочу швидкість до 18 км/год.
Машина оснащується новою турбіною. Комплектація Primera DMC 6000-2C може включати привід від гідравліки трактора або автономну бортову гідравліку на вибір. Останнє дозволяє використовувати застарілі моделі тракторів або трактори зі слабкими гідравлічними насосами. Серед інших опцій — гідравлічний привід маркера та завантажувальний шнек з гідравлічним приводом. За допомогою останнього бункер можна заповнити посівним матеріалом і добривами всього за 8 хв.
Євген Пилипенко Фото — «КУН-Україна», Horsch.com. Відео з youtube-каналів «Vaderstad», «TV Lectura», «AMAZONE». | |
|
Всього коментарів: 0 | |