11:28 Можливо, це найефективніша сонячна система в світі | |
Коли справа доходить до сонячної електроенергії , ефективність є ключем до успіху. І новий сонячний електричний проект в пустелі Калахарі в Південній Африці, можливо, може бути, ні багато ні мало, найефективнішою системою з існуючих у світі. Шведська енергетична компанія Ripasso у всю використовує переваги інтенсивного сонця Південної Африки, щоб перевірити свою систему концентрованої сонячної енергії (поки що в малому масштабі), яка включає в себе військові технології з ідеєю від шотландського інженера і священика 19-го століття. Результати? Система перетворює колосальні 34 відсотки сонячної енергії в електрику , яке йде прямо в мережу. Це приблизно в два рази більше, ніж традиційні Сонячні системи. Відповідно до заяв, на даний момент це єдиний прототип системи концентрованої сонячної енергії такого типу в своєму роді, але творці сподіваються, що ця технологія стане одним з найбільших конкурентів за лідируючі позиції в галузі поновлюваних джерел енергії на планеті. Система використовує гігантські страви площею 1000 квадратних футів, які обертаються, весь час стежачи за сонцем і постійно пристосовуються, щоб використовувати максимальну кількість доступної сонячної енергії.
Незалежні випробування, проведені за даним проектом показали, що кожне з цих страв може виробляти в діапазоні від 75 до 85 мегават * годин електроенергії з поновлюваних джерел в рік, або, іншими словами, достатньо, щоб забезпечити електрикою близько восьми американських будинків протягом року. Екологічним ефектом в цьому процесі буде запобігання близько 81 метричної тонни викидів вуглекислого газу на рік у порівнянні з тим же кількістю електроенергії, виробленої за рахунок спалювання вугілля. Основна «фішка» даного проекту полягає в тому, що нагрівання відбувається за допомогою концентрованого сонячного випромінювання. Генератор, що виробляє електрику, приводиться в дію за допомогою двигуна, заснованого на принципі двигуна Стірлінга - саме він нагрівається сонячною енергією.
Двигун Стірлінга - один з різновидів двигуна зовнішнього згоряння, був розроблений шотландським інженером і священиком преподобним Робертом Стірлінгом і запатентований в 1816 році, як альтернатива громіздким і вкрай небезпечним паровим двигуном. У двигуні Стірлінга використовується змінний нагрівання та охолодження газу, що знаходиться в закритому циліндрі і переміщує поршні, які обертають маховик. Через обмежену доступності матеріалів і низькою технологічності виробничих процесів в той час, двигун не випускався для комерційних цілей в плоть до 1988 року, коли шведський військовий підрядник почав їх виробництво для підводних човнів. Генеральний директор Repasso Гуннар Ларссон працював у шведській оборонної промисловості протягом 20 років, перш ніж зрозумів, як двигун може бути застосований до поновлюваних джерел енергії. Це була дуже яскрава ідея. Facepla.net за матеріалами: theguardian.com | |
|
Всього коментарів: 0 | |