З допомогою різних хитрувань людство протягом тисяч років намагається підвищити врожайність різних культур, і в черговий раз досягло вражаючого прориву в цій сфері.
Нова експериментальна ферма розміщена на території колишнього заводу Sony, розміром з половину футбольного поля, і повністю ізольована від зовнішнього середовища для кращого контролю вологості, температури і освітлення всередині. Всі ці показники важливі для ротсу, проте ключовим у даному випадку є освітлення.
Експериментуючи з різними варіантами працівники ферми з’ясували за допомогою яких налаштувань можна обдурити біологічний годинник салату-латуку і змусити його рости набагато швидше. Для цього була прискорена послідовність зміни дня і ночі, а також підібрані ідеальні параметри освітлення в «денний» час доби.
В якості джерел освітлення використовуються спеціальні діоди виробництва компанії GE, що працюють на 40% ефективніше флюоресцентних ламп. Загальне число діодних ламп становить 17.5 тисяч і вони обслуговують 18 стелажів з рослинами, кожен з яких складається з 15 мікро-поверхів.
Комбінація правильно підібраних параметрів освітлення, а також компактне використання простору дозволяє підвищити врожайність салату-латуку з однакової площі в 100 разів порівняно з традиційним вирощуванням культури на відкритому просторі. А контроль над вологістю і оптимізована система зрошення знижують використання води до 1% у порівнянні з звичайними полями.
Найбільший внесок дає використання кількох ярусів, однак справжнім досягненням нового фермерства стало використання контрольованого діодного освітлення, прискоривши темпи зростання в 2.5 рази, що дозволяє отримувати 10 тис пучків салату щодня. Позитивну роль зіграла і ізоляція ферми від зовнішнього середовища, завдяки чому врожайність перестала залежати від поганої погоди і шкідників. Це дозволило скоротити втрати з 50% до 10%.
|