MENU

12:12
Як зробити міні-ГЕС власними силами
Для розширення виробництва альтернативної енергії використовують мініатюрні гідроелектростанції, одну з яких розробив американський раціоналізатор. Подібну електростанцію можуть збудувати всі, хто має будинок недалеко від річки. Сам автор реалізував свій проект за три дні.
 
Він використав непрацюючий генератор від фірми Cummins Onan, з якого  взяв диски для колеса турбіни, а електричний генератор він виготовив з двох гальмівних роторів розміром по 28 см. Також використав ступицю колеса від старого Доджа. Лопаті турбіни виконані з 10-ти сантиметрових сталевих труб, які розрізані на чотири частини.
 
1.jpg
 
Далі конструктор виготовив шаблон дванадцятидюймових коліс, на які були нанесені мітки необхідних отворів, а також місця для лопатей в кількості 16 штук.
 
2.jpg
 
Свердління повинно бути виконано дуже точно – від цього залежить ефективність всієї установки. 
 
3.jpg
 
Після свердління отворів, диски були з’єднані сталевими прутами, довжиною 25 см.
 
4.jpg
 
В отриманому виробі було зроблено отвір на 10 см для того щоб полегшити монтаж електричного генератора і для того, щоб була можливість кращого доступу.
 
5.jpg
 
Для підсилення приливного водяного потоку до турбіни була приєднана спеціальна насадка в трубу, виконана із зігнутого металевого листа.
 
6.jpg
 
В результаті отримана своя електростанція – труба з оригінальною насадкою була закріплена під кутом 45 градусів, а саму турбіну попередньо встановили на втулку. Такий підхід дозволив конструктору проводити регулювання. Встановлена труба може здійснювати рух у всіх чотирьох напрямках, а турбіна і генератор можуть відхилятись тільки взад-вперед.
 
7.jpg
 
Для генератора американський конструктор використав наступний підхід: з дроту був виготовлений статор, який має 9 одинакових кілець, на кожне з котрих було щільно намотано 125 витків. 
 
8.jpg
 
Також від статора було відведено 6 жил, а сам статор залитий епоксидним компаундом. 
 
9.jpg
 
Ротор має 12 магнітів, розміщених на краях. 
 
10.jpg
 
11.jpg
 
З’єднання ротора і статора було виконано з допомогою суміші поліестеру і скловолокна.
 
12.jpg
 
Створений генератор закріпили з однієї сторони турбіни. 
 
13.jpg
 
З вільної сторони електричного генератора прикріпили перетворювач, який поміщений в спеціальний кожух з алюмінію. Він перетворює трьохфазний змінний струм в постійний. Потужність установки склала 12,5 Вт при 38 обертах на хвилину.
 
14.jpg
 
17.jpg
 
Для роботи установки використано струмок, який протікав біля будинку конструктора. 
 
16.jpg
 
З цього струмка вода забирається і подається до турбіни. 
 
18.jpg
 
Після вибору кута нахилу середня швидкість обертання турбіни 110 обертів на хвилину. 
 
19.jpg
 
В результаті цього турбіна забезпечує струм в 2 ампери (при напрузі 12 В).
Категорія: Новини технологій | Переглядів: 430 | Додав: evgeniu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar