MENU

Вирощування кролів Частина 3
Технологія вирощування кролів
Вирощування кролів в домашніх умовах
Клітки для кролів
Поїлки для кролів
Кормушки для кролів
Годування кроликів. Корма для кролів
Хвороби кроликів
Кокцидіоз кролів
Міксоматоз кролів
Прививки кролів. Вакцинація кролів
Розведення кролів
Годування молодняка кролів
Кастрація кроликів. Збір пуху


Читайте також:
Вирощування кролів Частина1
Як правильно парувати кролів?
Розведення кролів «на випасі»

Які клітки для кролів використовують на Заході

1Міксоматоз кролів

міксоматоз кролівВисококонтагіозна вірусна хвороба кролів, що виявляється запаленням слизових оболонок і утворенням вузликів і драглистих набряків в області голови, тулуба, ануса і статевих органів.
Збудник міксоматозу.
Збудник хвороби - ДНК-вірус, дуже близький за своєю будовою і властивостями вірусу фіброматозу кроликів. Це важливо, тому що кролики, які перехворіли фіброматоз, стають несприйнятливими до міксоматозу.
Епізоотологічні дані.
Піддані даному захворюванню домашні і дикі кролики, а також зайці. Основними розповсюджувачами хвороби у природі є різні кровоссальні комахи, такі як комарі, воші, блохи та кліщі. Тому основний спалах захворювання припадає на теплу пору року (середина - кінець літа і осінь), коли збільшується чисельність комарів та інших паразитів. Захворювання також передається при контакті з хворими або вже перехворіли кроликами, через предмети догляду та інфіковані корми.
Клінічна картина.
При попаданні вірусу в організм клінічні ознаки захворювання розвиваються зазвичай на 3-9 день, але іноді інкубаційний період триває до 3-х тижнів. Найчастіше хвороба проявляється в класичній формі, з утворенням драглистих набряків по тілу (в основному в області подгрудка, вух). Потім з'являється кон'юнктивіт, запалення зовнішніх статевих органів, риніт, хрипи і задишка. У хворих кроликів сильно знижений або зовсім пропадає апетит, загальний стан пригнічений, температура піднімається до 41,5 ° С, тварини сильно худнуть і зазвичай гинуть через 7-10 днів. При більш легкої (вузликової) формі смертність значно знижується. На спині, вушних раковинах формуються вузлики різної величини, на місці яких потім утворюються ділянки некрозу. Уражені ділянки дуже повільно гояться. Міксоматоз може також проявлятися в нетиповій формі у вигляді нежиті і сльозотечі.
Діагностика міксоматозу кроликів.

Діагноз ставлять на підставі:
епізоотологічних даних - невакцинованих тварин, поїздка на дачу, сезонність тощо;
клінічних ознак - кон'юнктивіт, риніт, набряки на голові, тулубі та ін;
паталогоанатомічне змін;
результатів лабораторних досліджень.
З лабораторних методів діагностики виділяють РСК, ІФА, МФА, РН, біопроби на здорових кроликах і гістологічні дослідження.
Диференціальний діагноз.

Необхідно виключити інфекційний фіброматоз, стафілококозу і віспу кроликів.

Лікування та профілактика міксоматозу кроликів.

Специфічного лікування міксоматозу до сих пір не розроблено. Сільськогосподарських кроликів, заражених миксоматозом, зазвичай знищують, щоб запобігти зараженню основного стада і розсіювання вірусів у природі. У випадку з декоративними кроликами можна проводити симптоматичне лікування, спрямоване на усунення клінічних ознак і поліпшення якості життя тварини: антибіотикотерапія для придушення секундарной мікрофлори, вітамінотерапія, інфузійна терапія та ін Тому єдиним методом успішної боротьби з миксоматозом є профілактична вакцинація кролів.
З цією метою ми використовуємо асоційовану вакцину проти ВГБК і міксоматозу кролів. Вакцинувати тварин можна, починаючи з 1,5 місячного віку. Імунітет, звичайно, зберігається до року. Тому, їдучи на дачу або в чергову відпустку з кроликом, не забувайте вакцинувати свого вихованця (бажано не пізніше, ніж за місяць до від'їзду).

 

Прививки кролів. Вакцинація кролівХвороби кроликів можуть мати різні шляхи зараження, клінічні ознаки, ступінь небезпеки для здоров'я, але ж попередити хворобу набагато простіше, ніж її лікувати.
Кроликів необхідно вакцинувати так само як кішок і собак. Вакцинація для кроликів має величезне значення. Джерелом збудників вірусних хвороб кроликів може бути людина або комахи. Так, наприклад, людина може на одязі або взуття занести в будинок вірус геморагічної хвороби кроликів, а зараження миксоматозом може відбутися при укусах комарів, вошей і інших комах. Хвороби кроликів можуть мати різні шляхи зараження, клінічні ознаки, ступінь небезпеки для здоров'я, але ж попередити хворобу набагато простіше, ніж її лікувати. У випадку з кроликами дане правило проявляється особливо яскраво, з огляду на те, що часто вилікувати хворобу не представляється можливим. Мова йде про специфічні вірусних хворобах кроликів, таких як вірусна геморалгіческая хвороба кролів та міксоматоз.
Вірусна геморагічна хвороба кролів передається контактним шляхом від тварини до тварини, а також через корм, підстилку, засоби догляду (може навіть розноситися вітром), тому іншого засобу профілактики, ніж вакцинація для кроликів не існує. Міксоматоз також передається при прямому контакті, основний же шлях його передачі - через укуси кровосисних комах (комарі, мошки, кліщі і т.д.), тому виключити можливість зараження, і розвитку хвороби кроликів практично неможливо.
Першу вакцинацію для кроликів проводять у віці 45 днів і при вазі не менше 500 грам. Другу вакцинацію кроликів потрібно зробити через 3 місяці, потім через 6, протягом всього життя. Особливо важлива вакцинація для кроликів, якщо ви готуєте вихованця до участі у виставці або збираєтеся заводити другу тварину. Вакцинацію для кроликів проводять тільки абсолютно здоровим тваринам після попередньої дегельмінтизації (за 7-10 днів). Прищеплювати вагітних і годуючих самок небажано, краще дочекатися періоду відбирання кроленят. Найкраще довірити проведення вакцинації кроликів перевіреного ветеринарного лікаря. Після вакцинації він повинен завести ветеринарний паспорт.
Дуже важливою умовою успішного проведення вакцинації для кроликів, є чітке додержання схеми вакцинації кроликів. Якщо зробити одну привівку, а потім закинути цю справу, то через півроку все доведеться починати все спочатку. Привівки кроликам проти хвороб кроликів можна робити самим в домашніх умовах або звернутися у ветеринарну клініку.
І
снують також окремі вакцини для кроликів проти таких вищезгаданих хвороб кроликів, як міксоматоз і вірусна геморагічна хвороба кролів. Ці вакцини для кроликів колють в тому ж дозуванні (0.5 гр), тільки з інтервалом в 2 тижні. Спочатку щеплення кроликам роблять від однієї хвороби кроликів, а потім від іншої. Після проведення вакцинації кроликів - тварин не можна купати, щоб не застудити їх і не допустити переохолодження кроликів, тримати в теплі, не створювати стресових ситуацій.

Якщо ви вирішили вакцинувати кролика самі Переконайтеся, що вакцина не прострочена.
Одна ампула, як правило, розрахована на 10 доз. Розводиться вакцина 5 мл води для ін'єкцій. На кожну дозу - 0,5 мл. Я зазвичай розводжу не на 5, а 5,5 мл - чомусь все одно в результаті виходить рівно 5.
Потім із загальної ампули беруться дози в інсулінові шприци та колються або підшкірно в районі холки, або внутрішньом'язово в задню ніжку. Розведена вакцина зберігається всього 3 години. Після цього і саму ампулу, і шприци кип'ятять 15 хвилин і тільки потім викидають. Ці заходи обережності слід дотримуватися обов'язково.
І нагадуємо ще раз - вакцинація кроликів обов'язкова в будь якому випадку.

Розведення кролівКроликів розводять заради м'яса, шкурок, пуху. М'ясо кролика за смаком близько до курячого, а за поживністю перевершує яловичину: з нього людина засвоює 90 відсотків білка, а з яловичини 62 відсотки. При забої кролика живою вагою 5 кілограмів виходить тушка 3,5 кілограма. За рік від однієї кролиці з потомством можна отримати 60 кілограмів м'яса. Від однієї самки і її приплоду протягом року можна зібрати, крім того, до 1000 грамів пуху. На виготовлення жіночої хустки йде 200-280 грамів пуху, на кофточку - 200-250 грамів, на чоловічі шкарпетки - 50-60 грамів, на шапочку - 30-40 грамів пуху; значить, з одного кілограма пуху можна для своєї сім'ї зв'язати багато теплих і красивих речей.
Розведенням кроликів з успіхом можна займатися в умовах домашнього господарства. Для цього треба вибрати відповідну породу, організувати для них відповідні умови годівлі й утримання, навчитися їх розводити і правильно використовувати.
Породи кроликів. У нас розводять шкуркових і пухових кролів. По характеру волосяного покриву вони бувають нормальношерстні, короткошерсті і довгошерсті. З нормальношерстних порід кролів розводять: сірого велетня, білого велетня, сріблястого, чорно-бурого, вуалевосеребритого, віденського блакитного, шиншилу, метелика та ін. Довжина остьового волосся у цих кроликів до 3-4 сантиметрів, пух нижче ості майже наполовину. Шкурки йдуть на вироблення хутряних виробів. Жива вага досягає 7 кілограмів, а в окремих випадках навіть 9 кілограмів.
У короткошерстих кроликів довжина ості до 2 сантиметрів, іноді вона дорівнює довжині пуху, а найчастіше коротше пуху. Тому волосяний покрив короткошерстих кроликів м'який і оксамитовий. Шкурки їх використовують для вичинки хутряних виробів без стрижки і щипки. В даний час виведені наступні породні групи короткошерстих кроликів: сибірська білка, чорні, блакитні, коричневі, сріблясті, чорно-бурі, кенгурові та ін . У довгошерстих, або пухових, кроликів довжина пуху доходить до 12 сантиметрів. Краща пухова порода - біла пухова. Кроликів перерахованих порід можна розводити у всіх районах країни.
Розмноження кроликів. Кролик - тварина скороспіла. Самки середніх порід без шкоди для здоров'я і розвитку може бути спаровані у віці 4-5 місяців при живій вазі 2-2,8 кілограма, самки великих порід - в 5-6 місяців при живій вазі 3,5-3,9 кілограма. Сукрольність кролиць триває в середньому 30 днів, з відхиленням на 1-2 дня. Кролиця годує кроленят до 30-45-денного віку. При ущільнених виводках кроленят забирають на 28 - 29-й день. Нормальна матка яка вивела кроликів може бути спарована навіть на 1-2-й день після виводку. Кролиці можуть спарюватись в будь-який час року. За рік можна отримати 7 і більше виводків. У посліді зазвичай буває 6-9 кроленят, але деякі кролиці приносять по 20. Передовик-кролівник з колгоспу «Шлях до комунізму» Пермської області В. М. Поспєлова отримала за рік від однієї самки і її потомства 206 кроленят. З шкурок цих кроликів, можна зшити 5 жіночих шубок. На обласній виставці р. Смоленська юні натуралісти демонстрували свої досягнення з кролівництва. У 1957 році в середньому від кожної самки вони виростили по 34 кроленят, а від самки Сніжинки - 48 кроленят.
Пенсіонер Д. Лопухін із села Брасово Брасовського району Брянської області протягом року від однієї самки виростив 46 кроленят, а з урахуванням приплоду її дочки - 55 кроленят.
Вибір на плем'я самців, самок і молодняку
Племінний самець повинен мати хорошу живу вагу, густий волосяний покрив, бути міцним, здоровим і бадьорим. Кістяк у самців зазвичай грубий, міцний. Голова округла, грубувата, груди глибокі і широкі, ноги м'язисті, міцні. Волосяний покрив грубіше, ніж у самок. Самець активний при злучці.
Потомство, одержане від спаровування з таким самцем, буває міцним, здоровим і добре розвивається. При виборі самців враховують також їх племінну цінність за походженням і якістю потомства. Доцільніше пускати в злучку самця, отриманого від продуктивних батьків, який дав у потомстві найбільшу кількість кроленят, схожих з ним або які перевершують його за якісними показниками. Племінна самка повинна мати хорошу живу вагу, густий волосяний покрив, бути міцною, здоровою. Кістяк у нормально розвиненої самки міцний, але не грубий, голова ніжніша і подовжена, ніж у самців, лінія спини пряма, груди округлі і глибокі, зад широкий, живіт пружний, ноги міцні.
Самка повинна мати не менше 4 пар нормально розвинених і рівномірно розташованих сосків. При виборі молодняку ​​на плем'я звертають увагу на стан здоров'я, фортецю кістяка, живу вагу, статуру, густоту волосяного покриву (або кількість зібраного пуху) і на походження. Чим краще племінні якості батьків, тим краще їх потомство. Доцільніше залишати на плем'я молодняк, отриманий від спарювання батьків, вирощених у різних умовах (літніх і зимових), від спарювання молодих самок з самцями старшого віку, так як все це сприяє підвищенню життєвості кроленят.
Розведення кролів. Методи розведення. Застосовують в основному два методи розведення кролів: чистопорідне і схрещування. При чистопородному розведенні для спаровування підбирають самців і самок однієї будь-якої породи. Наприклад, самку віденської блакитної породи спаровують з самцем теж віденської блакитної породи. Дуже важливо при чистопородному розведенні не допускати родинних спаровувань, наприклад батька з дочками або онуками, матері з сином, брата з сестрою і т. д. Родинне спарювання призводить до зниження плодючості тварин, ослаблення здоров'я, в посліді з'являються мертвонароджені, виродки. Часто кролівники-аматори, не знаючи наслідків родинних спаровувань, дивуються, чому, незважаючи на гарні умови годівлі й утримання, з'являються слабкі кролики. Щоб уникнути спорідненого спаровування, виробників треба періодично обмінювати.
При віддаленому спорідненні шкідливі наслідки родинного розведення різко знижуються, особливо при паруванні тварин, вирощених у різних умовах (літніх і зимових або в різних господарствах). Щоб підвищити м'ясну продуктивність кроликів, застосовують схрещування (спаровування тварин різних порід, наприклад самок-породи шиншила схрещують з самцями породи білий велетень). Отримане від них потомство називають гібриди. Схрещування підвищує плодючість маток, кроленята народжуються міцнішими, добре ростуть і краще відпрацьовують корм.
Ось як проводить схрещування кролівник Н. Н. Пасинчук (м. Черкаси). «Почав я займатися кролівництвом серйозніше. Багато читав, радився із знаючими людьми. І чим більше я дізнавався, тим більше мене захоплювало в цю справу. Вже не хотілося залишатися в ролі спостерігача і чекати, що «піднесуть» тобі кролики. Ну ось, наприклад, ніяк не задовольняло мене якість хутра моїх вихованців, та й дрібнуваті вони були. Вирішив я позбутися від цих недоліків. Роздобув хорошу матку породи метелик і спарував її з білим велетнем. Приплід отримав хороший. Деякі тварини в восьмимісячному віці важили більше семи кілограмів. Однак шкурки у них все ще були неважливими. З числа помісей відібрав я кращу за густотою хутряного покриву, вазі і молочністю кролицю і підсадив її до білого велетня. Від цієї самки виростив шість кролиць, з яких дві були схожі на батька. Гарні були ці дві кролиці! Ну, прямо чудо! Одну з них я спарував з білим велетнем, а іншу з російським горностаєвим. Потомство їх виявилося великим і з відмінним хутром. Домігся я, зрештою, свого. Всі мої кролики зараз мають відмінну шкуру. Та й на їх вагу теж скаржитися не доводиться ».
Самців пускають в спаровування не раніше 6-7 місяців. На кожного самця залишають 8-10 самок, на молодого самця при першому спаровуванні менше. У день самець повинен покривати не більше 4-6 самок; 2-3 вранці і 2-3 ввечері. Після двох днів спаровувань самцеві слід надати день відпочинку.
Виснажені або ожирілі самці і самки погано йдуть до спаровування. Потомство від виснажених або ожирілих самок буває слабке. Матки мало виділяють молоко. Кроленята погано розвиваються і нерідко гинуть, якщо їх не пересаджують до матки-годувальниці.
Для отримання дружних спарювань, що полегшують годування самок і кроленят і догляд за ними, злучку доцільно проводити в 3-5 днів. У найбільш спекотні години літнього дня і в більш холодні зими, самці менш активні. Тому кращим часом для спарювань влітку вважають прохолодні ранкові (6-7) або вечірні (17-18) години, взимку - середину дня (11 - 15 годин), коли сонце трохи обігріває клітки. Як правило, до злучки допускають самок, які прийшли в охоту. Якщо самки не приходять в охоту, їм слід включати в раціон вітамінні корми, такі, наприклад, як пророщені зерна вівса, ячменю, по 10-20 грамів на день ».Запліднення самок зазвичай відбувається за одне покриття, але для контролю спарювання повторюють через 5 - 6 днів.
Визначення сукрольності самок
Одним з кращих практичних способів визначення сукрольності є промацування зародків на 10-12-й день після злучки. До цього часу зародки промацуються в порожнині живота у вигляді ланцюжка з м'яких грудочок овальної форми, величиною з лісовий горіх. При промацуванні іноді змішують зародки з грудочками калу. Останні відрізняються від зародків тим, що вони круглі і більш тверді.
Окроли проходять найчастіше вночі. Нормальна тривалість окролів 10-20 хвилин, але іноді вона затягується і до години. Окролина самка облизує своїх дитинчат, знімаючи з них слиз, укладає в гніздо, годує і прикриває пухом, яким встеляли гніздо перед окролом. Добре вкриті пухом кроленята не бояться холоду. Кроленята народжуються голими і сліпими. Прозрівання кроленят починається з 10-14-го дня. Молоко матері в цей час є їх основною їжею. Ситі кроленята мають здоровий вигляд, шкіра у них блискуча, шлуночки наповнені, вони не пищать і не виходять з гнізда.
У голодних кроленят шкіра суха і зморщена, шлуночки не наповнені, вони розповзаються з гнізда і пищать. З часу виходу з гнізда (17-20-й день) кроленята починають їсти корм. Волосяний покрив у них повністю розвивається до 30-го дня. Іноді від багатоплідної або маломолочної матки, кроленят доводиться відсаджувати до іншої, малоплідних, але молочних маток. Кролиці, як правило, погано приймають чужих кроленят, не хочуть годувати їх і навіть вбивають. Тому, перед тим як підкладати кроленят до іншої самиці, необхідно очистити їх від пуху старого гнізда, ще краще обтерти пухом з нового гнізда, щоб вони прийняли його запах, укласти разом з іншими кроленятами, накрити гніздовим пухом. На цей час самку краще прибрати з клітки. Різниця у віці кроленят, покладених в інше гніздо, не повинна бути більше 3-4 днів. При вирощуванні багатоплідних потомст іноді застосовують і інший метод. Потомство ділять на дві групи, в одну з яких включають більш сильних, а в іншу більш слабких кроленят. До клітки підпускають кроленят цих груп по черзі, щоб сильніші кроленята не відбивали соски у слабких. До кінця підсисний період вес потомство звичайно вирівнюється.

Годування молодняка кролів Перші 18-20 днів кроленята харчуються тільки молоком матері, а з 20-денного віку починають поїдати корми, які отримує кролиця. У 30-45-денному віці кроленят віднімають від маток. Їм згодовують корми, якими вони харчувалися до відбирання. Концентровані корми (ячмінь, овес, кукурудза та ін) обов'язково дроблять або плющать, так як кроленята ще погано пережовують цілі зерна. Охоче ​​поїдають кроленята різноманітні мішанки, картопляне пюре, посипане висівками.

Основним найбільш живильним кормом для молодняку ​​є посівні трави - конюшина, Вико-овес, суміші однорічних трав, свіже лугове різнотрав'я. Ранньою весною в якості вітамінної підгодівлі дають молодняку ​​пророщений овес.Слабих кроленят виділяють в особливі групи і підсилюють їм годування. Орієнтовна річна потреба в кормах для самки з приплодом до 4-5-місячного віку (20 голів) і часткою самця наступна: сіна конюшини 1 центнер, трави 8-9 центнерів, картоплі 1 центнер, моркви червоноъ 70 кілограмів, концентратів 80 кілограмів. Для південних районів, де зима коротше, річна потреба в сіні зменшується, а потреба в траві збільшується.

Відгодівля і забій кролів

Для отримання більш вгодованих тушок кролів за 25-30 днів до забою ставлять на відгодівлю. Молодняк починають відгодовувати з 4-5-місячного віку. Кролики середніх порід дають приріст приблизно 25 грамів, а кролики великих порід - 35 грамів на добу. Кількість жиру в загальному приріст кроликів за час відгодівлі може збільшитися до 500 грамів. В залежності від наявних приміщень застосовують індивідуальну і групову відгодівлю. При груповый відгодівлі слід попередньо підібрати групи кроликів за статтю, віком і вгодованості. Слабких і забіякуватих кроликів відгодовують в окремих клітках. Молодих самців тижні за три до постановки на відгодівлю каструють. Відгодівлю вигідніше проводити восени, використовуючи відходи городніх культур, дрібний буряк і моркву, кормову капусту, отаву бобових трав, концентрати (відходи вівса, ячменю, а також висівки) в суміші з вареною і в міру присоленою картоплею. Годують кроликів 3-4 рази на день. За 12:00 до забою годування припиняють.
Кращий час для забою кролів на шкурку - листопад - грудень, після закінчення осінньої линьки, коли виростає пишний, густий зимовий покрив. Шкурки неперелинявших кроликів знецінюються. Мездра на хребті, боках, огузка на стегнах у перелинявших тварин чиста або з дуже легкою синявою. Мездра оголюється на живому кролику при продуванні проти напрямку волосся. Товарну цінність шкурок часто знижують Закуси. Найпростішим, легким способом забою кролів є м'який удар палицею по потилиці. При м'якому ударі кровоносні судини під шкірою не розриваються і на міздрі не буває синців, що знижують якість шкурки. Кроликів зазвичай беруть лівою рукою за задні ноги і опускають вниз головою, потім наносять удар по потилиці. Для кращого знекровлення гострим ножем видаляють очне яблуко. Кров стікає через очну западину. Знекровлення відбувається 5-7 хвилин. Щоб сеча не зіпсувала м'яса при обробленні тушки, її обов'язково видаляють. Для цього кролика перевертають догори головою, беруть за передні ноги лівою рукою, а правою проводять кілька разів по животу вниз.
Для зняття шкурки кролика підвішують за задні ноги. Вище скакальних суглобів гострим ножем роблять кругові розрізи шкіри, від яких проводять подовжні розрізи по задньому краю стегон до нижньої частини хвоста і потім роблять проколи між великою гомілковою кісткою і сухожиллям п'яткової кістки, в які вставляють росп’ялку. Знявши шкурку із задніх кінцівок, її стягують до голови, підрізаючи при цьому підшкірну плівку. При зйомці шкурки з голови і передніх кінцівок (до зап'ястного суглоба) перерізають вушні хрящі, видаляють їх і обрізають шкіру навколо очей, носових хрящів і губ. Підчищають і знежирюють мездру на конусоподібних дерев'яних болванках ножем або тупою косою в напрямку від хвоста до голови. Якщо на шкірці є прорізи, їх зашивають суворою ниткою. Після цього шкурку натягують на правилки волосяним покровом вниз.
Неповне розтягнення шкурки зменшує її розміри, а зайве - погіршує якість шкурки, так як хутро буває на таких шкурках рідкісним. Шкірку на правилах переносять в сушарку і підвішують на вішалках. Сушать при температурі 23-25 ​​градусів. Пересохлі шкурки при упаковці і транспортуванні ламаються, недосушені можуть зіпсуватися.
Щоб визначити розмір шкурки, її довжину множать на ширину (найбільш широку частина).

Кастрація кроликів.Збір пуху Кращим способом кастрації кроликів є відкритий спосіб. Полягає він в наступному. Кролика кладуть на коліна, міцно тримаючи задні ноги, масажують насіннеканал у напрямку до заднього проходу, відтягують його в мошонку і затискають у підстави пальцями лівої руки. Мошонку змащують йодом і потім продезинфікованим гострим ножем або лезом безпечної бритви роблять розріз довжиною 1 -1,5 сантиметра. Сім'яник при цьому частково виходить назовні. Його витягають, насіннєвий канатик кілька разів перекручують ним, міцно затиснувши в основі, і швидко обривають. Рану змащують подом. Таким же чином видаляють і інший сім'яник . Операцію потрібно проводити в чистому приміщенні, чистими руками. Ніж або бритву обов'язково дезінфікують йодом. Після кастрації кролики, як правило, не хворіють.
Самців, призначених на забій, каструють у 4-місячному віці. До цього часу насінники у них опускаються в мошонку.

Збір пуху

Пух з кроликів вперше збирають в 2-місячному віці, другий раз у віці 3-4 місяців. З дорослих кроликів пух збирають щомісяця. Пух легко звалюється і забруднюється, тому в клітках пухових кролів має бути особливо сухо і чисто. Раз в 10 днів пух на кроликах розчісують гребінцем. Пух стрижуть ножицями або вищипують за допомогою металевої гребінки. Вищипування доцільніше, так як пух виходить більш високої якості. Весь пух з кролика не вищипують, тому що занадто оголений кролик швидше застуджується, на шкірі з'являються тріщини, можливі сонячні опіки. У другій період сукрольності з самок пух не вищипують.

джерело: http://svit-agro.com.ua

Категорія: Сформовано з проектів | Додав: evgeniu (19.06.2014)
Переглядів: 6078 | Теги: хвороби, кріль, годування, Розведення кролів, прививки, вирощування, крільництво, корма | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar