MENU

Розведення кролів «на випасі»

Головне питання у фермерів, які планують вирощувати кролів, полягає у виборі методу їх утримання. Хтось намагається придбати сучасні кролячі міні-ферми, або побудувати міні-ферми Михайлова власноруч за готовими кресленнями, хтось вивчає досвід вирощування кролів у ямах. Ще один цікавий спосіб, який є популярним на Заході – утримання кролів «на випасі».

Такий метод має ряд переваг.

  • Кролі, що живуть на «волі», більш стійкі до багатьох захворювань, ніж їхні родичі, які тісняться у клітках.
  • Доглядати за кролями у загородках простіше – їжа та вода даються разом на всіх, а не в кожну клітку окремо.
  • У літній період кролі можуть харчуватися тим, що саме росте під ногами.
  • Не потрібно часто вичищати послід.

Цей матеріал – фрагменти блогу одного з американських фермерів мистера Джипсі зі штату Айова, який вже багато років вирощує кролів великих порід на м'ясо саме у загородах.

Загорода для кролів

Розведення кролів «на випасі»Кролі полюбляють тінь і тихі місця, тому будуючи загороду власник намагався максимально зберегти усю рослинність, що потрапила на територію випасу. Його загорода має розмір 20х20 метрів, огороджена металевою сіткою, а по верху огорожі пропущений дріт із електрострумом, засторога від нападу хижаків.

‒ Більшість кролів, з тих що я тримаю крупної породи, такі як Фландр, - говорить власник кролеферми мистер Джипси. - Це означає, що їм потрібно більше їжі, більше простору, більше усього. Якщо ви вигодовуєте цих кролів, то знаєте, які вони дорогі в утримуванні, якщо тримати їх у клітках. В мене є друг, який утримує кролів у клітках і витрачає на корми щотижня близько 60 доларів на 25 кролів. А я обходжуся набагато меншою сумою. Правда мені довелося добряче витратитися на побудову вольєрів, проте їх вистачає надовго і раз побудовані вони можуть справно служити не менше 20 років.

Розведення кролів «на випасі»При побудові вольєру треба врахувати пристрасть кролів до копання. Можна позасипати каміння навколо кутів і вздовж стін загородии, як зробив це власник ферми з Айови (див. фото). Або можна просто періодично засипати ті місця, де вони почнуть копати. Американський фермер стверджує, що робив і так і так.

Також треба буде мати додаткову загороду для «випасозміни»: необхідно буде давати відпочинок пасовищам і пересівати їх. Для очищення ґрунту рекомендується випалювати або обробляти пасовище вапном, коли вольєр порожній.

Клітки все одно потрібні

Розведення кролів «на випасі»У клітці для молодняку поміщаються кілька кролиць з кроленятами. Найкраще у клітках уживаються кролики одного посліду. Якщо потрібно об'єднати молодняк з різних гнізд, то запускають у вольєр всіх одночасно, відволікаючи від запаху чужого гнізда ласощами або запашної травою. В загороді самиці будуть разом наглядати за дитинчатами і годувати їх. Вони утворюють сім’ю, яка житиме на одній території. Самці, які підростуть, будуть вилучені з цих сімей на 3-4-му місяці життя.

Ви можете розмістити стільки самиць в одній загороді, скільки забажаєте і утримувати їх так довго, як хочете, за умови, що вони будуть розміщені там одночасно. В іншому випадку можуть виникати сварки на ґрунті поділу території. Однак кролиці, що виросли разом, як правило, живуть дружно.

Особливості утримання кролів у загороді

Розведення кролів «на випасі»

Утримання самців – це окрема історія. Якщо вони ростуть разом від народження, то з ними буде все гаразд, доки в них не пробудиться інстинкт розмноження. Далі самців треба розсаджувати по окремих загородах. Самці кролів мало відрізняються поведінкою від жеребців, бичків, чи самців іншого виду. Вони будуть битися, намагаючись каструвати чи вбити свого суперника.

- Отже, в вас є загорожа, є самиці і самці. – розповідає містер Джипсі, блог якого цитує фермерський портал «Фермеру України». - Тепер необхідно потурбуватися про приміщення для кроленят. Тому я побудував клітки, які вийшли недешевими, але були варті того в плані безпеки дитинчат. Змії, щури, сови –є багато бажаючих відібрати у вас ваш прибуток. Клітки для молодняку розташовані у сухому і безпечному місці. Коли кроленята підростуть і стануть вилазити з клітки, дротяна загорода забезпечить їм захист від лисиць та інших хижаків.

Кролі на випасі: свіже повітря, сонце і трава

Розведення кролів «на випасі»– Я ненавиджу кролячі клітки. – говорить американський фермер. – Я ненавиджу тісняву і бруд. Моїм рішенням було помістити курчат під кліткою для кролів. Курчата прибирають кролячий послід, в мене немає черв’яків та іншої гидоти, що додає роботи фермеру. Я знаю, що гній корисний в якості добрива для саду. Але я заробляю достатньо на своїх кролячих випасах, щоб не обтяжувати себе зайвою роботою. Але якщо ви хочете понадриватися і повичищати послід з-під кліток 16х16, то маєте на це повне право.

Вирощуючи таким чином кролів, які мають доступ до свіжого повітря, сонця, трави, чистої води і корму, ви отримаєте здорових тварин і матимете мінімальні витрати грошей та зусиль. Основними затратами будуть придбання кролів та побудова загорожі.

- Ви матимете більше часу, щоб насолоджуватись, спостерігаючи за кролями і економите власні сили на годуванні, поїнні і чищенні кліток, - підводить підсумок фермер.

І на завершення - відео-десерт: найпростіший вольєр для кролів від Бесо Чілінгарашвілі.



Джерело: http://fermeru.com.ua/animal/67-rozvedennia-kroliv-na-vypasi
Категорія: Статті друковані | Додав: evgeniu (11.08.2015)
Переглядів: 1706 | Теги: «на випасі», кріль, вирощування, крільництво, Розведення кролів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar