MENU

Суниці: правила вирощування ягід
Вирощування суниць

Ця культура повсюдно весною відкриває ягідний сезон і першою починає плодоношення в новому саду. Її плоди за наявністю вітаміну С займають друге місце після смородини, а за наявністю фолевої кислоти перевершують практично всі культури саду, в зв’язку з чим вони особливо корисні при лікуванні поліартритів (подагри) та інших захворювань, пов’язаних з надмірним відкладанням солей.
Починають закладати домашній сад з посадки ягідних культур і в першу чергу — суниць. Вони не потребують глибокого орного шару і легко розмножуються вкоріненням розеток на місці.
фото земляника

Вирощування суниць в телицях та парниках

Вирощування суниць за новою технологією, дає змогу одержувати врожай 70 — 120 ц/га ягід вже через 11 — 12 місяців після посадки з крупністю кожної до 20 — 35 г і більше.
Суть цієї технологи полягає в тому, що суниці садять не розділеними на окремі рослини вусиками в червні-липні. Оскільки до цього часу на вусику вкорінюються 1 — 2 розетки, то його не розділяють на окрему розсаду. Вкорінена молода рослина протягом перших 15 — 20 днів після посадки виконує роль маточної: від неї живляться через вусики не вкорінені розетки.
При садінні з’єднаної між собою вусикамирозсади рослини розміщують за прийнятими схемами: відстань між рядами — 50 — 60 см, а між рослинами в рядах — 10 — 15 см. Вкорінені рослини садять у лунку, а невкорінені витягують впродовж ряду, приколюють біля розеток гачками до землі або присипають такі місця грунтом і добре заливають водою. Щоб не допустити підсихання рослин при транспортуванні, розсаду пакують в поліетиленові мішки.

Догляд за суницями під час вегетації

урожайПротягом подальшої вегетації висаджених рослин (липень — жовтень) плантації поливають і прополюють.
До кінця вегетації всі рослини вкорінюються, добре розвиваються, закладають щедрий урожай і дають від 5 до 20 кущів нової розсади.
Завдяки тому, що ягоди, вирощувані за цією технологією, крупні, продуктивність праці на збиранні врожаю підвищується в 2 — 3 рази.
Наукові досліди і практика показують, що при будь-якій технології розмноження кращу розсаду дають молоді рослини. Врожай плантацій, закладених розсадою з однорічних кущів, значно вищий, ніж з рослин старшого віку. Виходячи з цього, в домашніх садах суниці краще всього використовувати не більше двох років. Після другого врожаю старі рослини треба викопати і залишити тільки нові, молоді вкорінені розетки. На нове місцесуниці пересаджують після збирання 3 — 4 урожаїв.
У першу вегетацію молоді рослини суниць нерідко випадають навесні від частих коливань температури. Особливо терплять пізні і мілкі посадки. Вони неначе виштовхуються на поверхню, їх корені підсихають і рослини гинуть. Найдійовішим заходом проти випадання розсади суниць є її рання посадка (не пізніше вересня) з хорошим ущільненням грунту навколо рослин. Рано навесні виштовхнуті з грунту рослини заглиблюють, а затягнуті грунтом сердечка розсади піднімають. На місце тих, що випали, підсаджують нові рослини.

Удобрення та підживлення суниць

Як тільки зійде сніг, рослини підживлюють азотними добривами з розрахунку 10 — 15 г на 1 кв. м. Особливо необхідне підживлення, коли перед посадкою не вносилися добрива. Якщо ж на 1 кв. м площі вносили 6 — 8 кг органічних добрив, 30 г фосфорних і 10 — 15 г калійних, то весною першого року можна обійтися без підживлення.
фото земляника
Дія органічних добрив проявляється в живленні рослин, поліпшенні структури грунту і збереженні вологи від випаровування. Щоб зменшити втрати поживних речовин і пересихання грунту, органічні добрива бажано присипати зверху землею.
Суниці дуже чутливі до вологості грунту. Тому протягом літа залежно від складу грунту і кількості атмосферних опадів бажано робити 3 — 4 поливи, добре зволожуючи кореневий шар грунту (200 — 300 куб. м води на 1 га).

Догляд за насадженнями суниць

Догляд за насадженнями суниць полягає в прополюванні, рихленні грунту, а на зиму — мульчуванні перегноєм, січкою, листям, торфом. Гарному перезимуванню суниць сприяє снігозатримання.

Категорія: Сформовано з проектів | Додав: evgeniuvoutenko (27.04.2015)
Переглядів: 630 | Теги: правила вирощування ягід, вирощування, суниці | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar