MENU

В'єтнамські вислобрюхі свині: секрети породи

В'єтнамські свині економічні, невибагливі до умов утримання, а їхнє м'ясо смачне і ніжне із прожилками сала. Повна назва породи в'єтнамських свиней - Азіатська вислобрюхая свиня.

Переваги розведення в'єтнамських свиней

  • в'єтнамських свиней можна годувати сирим кормом, це значно спрощує утримання в'єтнамських свиней;
  • скоростиглість - важлива перевага цієї породи, статева зрілість у в'єтнамських свиней настає в 3-4 місяці, а у віці після чотирьох місяців їх можна парувати;
  • в'єтнамські свині відрізняються гарним здоров'ям і практично не хворіють;
  • половину корму в'єтнамських свиней може становити трава на випасі.

Купити в’єтнамські вислобрюхі свині

В’єтнамські свині

Успішність розведення в'єтнамських свиней більшою мірою буде залежати від якості купленого молодняку. На жаль, в Україні племінна робота з породою в'єтнамських свиней розвинена слабо. Багато заводчиків, через брак знань і можливостей, допускають родове схрещування і подальше поширення поганих зразків в'єтнамських свиней. Тому не купуйте пару в'єтнамських свиней з одного посліду, або там, де є тільки один хряк-виробник.

  • При виборі поросят в'єтнамських свиней слід звернути увагу на їх зовнішній вигляд.
  • Поросята повинні бути з широкою мопсоподобной головою, хорошою мускулатурою, сухими, з хорошим апетитом і блискучими очима.
  • Взнайтеся, до яких кормів звикли поросята, адже переводити їх на інший корм слід поступово.

В’єтнамські вислобрюхі свині розведення

Супоросность у в'єтнамських свиней триває 3 місяці 3 тижні і 3 дні (всього 114 днів). У перший раз свиноматка приводить 5-10 поросят, а в подальшому 10-20. Доглядати за поросят легко, адже свиноматки в'єтнамської вислобрюхої породи - дуже уважні матері.

За кілька днів до опоросу свиноматка стає схвильованою, у неї червоніють і набрякають соски, опускається живіт. Якщо при натисканні на сосок виділяються краплі молозива, значить пологи очікуємо в найближчі добу. В день опоросу свиноматка мне підстилку, пережовує її, щоб пом'якшити, сіно.

Якщо свиноматка починає відмовляється від їжі, то це вірна ознака, що наближається опорос. Необхідно вичистити верстат, залишивши тільки поїлку з чистою водою і сіно. Потрібно захистити куточок для поросят. До поросят підводять червону лампу для підтримки оптимальної температури, готують пелюшки, нитки для перев'язки пуповини, ножиці, вату і розчин йоду.

Під наглядом господарів свиноматка відчуває себе спокійніше, а пологи у неї будуть протікати швидше і легше.

Зазвичай пологи тривають 3-5 годин, рідко - до 10-12 годин. Пологи закінчуються з виходом посліду, який необхідно зібрати і видалити, усунувши можливість його поїдання свиноматкою.

Опорос в’єтнамських свиней

За кілька днів до опоросу свиноматка стає схвильованою хвилюватися, у неї червоніють і набрякають соски, опускається живіт. Якщо при натисканні на сосок виділяються краплі, напівпрозорого, молозива, то пологи очікуємо у найближчу добу. У день опоросу свиноматка мне підстилку, пережовує, щоб пом’якшити, сіно.

Якщо свиноматка відмовляється від їжі, то це вірна ознака скорого опоросу. Необхідно вичистити верстат, залишивши тільки поїлку з чистою водою і сіно. Потрібно відгородити куточок для поросят, до нього підвести червону лампу для підтримки оптимальної температури, приготувати пелюшки, нитки для перев'язки пуповини, ножиці, вату розчин йоду.

Під наглядом господаря свиноматка почуватиметься спокійніше, а пологи протікатимуть швидше і легше.

Зазвичай пологи тривають 3-5, рідко - до 12 годин. Пологи закінчуються з виходом посліду, який, як правило складається з двох частин. Послід необхідно ретельно зібрати і видалити, запобігши тим самим можливе його поїдання свиноматкою.

Поросята в’єтнамські вислобрюхі

В’єтнамські свині

Протягом першої години життя поросята повинні отримати порцію молозива. Адже вони народжуються з невеликим запасом поживних речовин, і можуть загинути, якщо вчасно не отримають молока.

Отже, новонароджене порося необхідно очистити від плівок і слизу. Слід ретельно очистити органи дихання (п'ятачок і ротик). Перев'язуємо пуповину нитками на відстані 2-3 пальців від животика і обрізаємо. Ранку обробляємо розчином йоду і кладемо порося обсихати під лампу.

Температура у верстаті в перші дні життя поросят має бути 30° - 32° С. При більш низькій температурі у них порушується терморегуляція, і поросята можуть захворіти. Режим годування - кожні 25-40 хвилин.

ВАЖЛИВО

У перший місяць життя поросята повинні навчитися їсти самостійно, адже у свиноматки зменшується кількість молока. Відлучають поросят від свиноматки поетапно, протягом п'яти-шести днів. Віднімати поросят раптово небезпечно: у свиноматки може виникнути мастит, а у поросят - стрес і втрата апетиту.

На сороковий день життя поросятам слід провести профілактику від глистових інвазій. З раннього віку поросят також привчаємо до прогулянок на свіжому повітрі, збільшуючи їх тривалість до декількох годин в теплу пору року.

В’єтнамські вислобрюхі свині утримання

В’єтнамські свині

Свинарник

Він повинен бути теплим, з бетонною підлогою. Висота стель у свинарнику - не нижче 2,20 метрів. На 2/3 її площі слід встановити дерев'яний поміст, щоб в холодну погоду свиноматка і приплід не лежали на бетоні. Можна обійтися і без помостів, але тоді подстилочного матеріалу і часу на прибирання, витрачається значно більше.

Площа верстата, де буде жити свиноматка з поросятами - близько 4-4,5 м2. Для дорослих кнурів площа верстата має бути не менше ніж 3 м2. Плануючи схему розташування верстатів, не забувайте про технологічний прохід, в якому повинна легко проїжджати тачка.

Якщо у свинарнику є новонароджені поросята, то у верстаті необхідно підтримувати температура не менше 20°С. Кабани, холості свиноматки і молодняк на відгодівлі з трьох місячного віку досить добре переносять навіть мінусову температуру.

Вигульний майданчик

В’єтнамські свині на вигулі

Басейн і вигульний майданчик для в'єтнамських свиней. У теплу пору року в'єтнамські свині більшу частину дня повинні перебувати під відкритим небом. При розрахунку на одну свиноматку рекомендується виділяти під вигул близько 1 сотки землі (100м2). Свині, які утримуються на вигулі, мають міцніший імунітет і дають кращі прирости порівнянно зі свинями, що утримуються в сараї.

На території вигулу для в'єтнамських свиней слід спорудити "грязьову ванну". Для цього викопується поглиблення до 30 см розміром 2 метри на 2 метри. «Басейн» періодично потрібно заповнювати водою. Приймаючи ванни, в'єтнамські свині захищають себе від перегріву і від комах. Також на вигулі мають бути присутні дерева, щоб свині могли під ними відпочити, або просто потертися об них. Можна також вкопати колоди на території вигулу. Також на вигулі слід спорудити навіс, щоб свині могли ховатися під ним у спеку, чи в дощ.

Годування в’єтнамських свиней

В’єтнамські свині

В'єтнамські свині всеїдні. Вага дорослої в'єтнамської свині сягає 100-110 кг, які вона набирає за 9-10 місяців, з'їдаючи 250-300 кг зерна. Таким чином, можна порахувати, що при згодовуванні 1 тонни зерна ми отримуємо більше 300 кг живої ваги свиней.

В'єтнамських свиней треба годувати ситно, але не можна перегодовувати. Більшу частину раціону їх складає трава, в холодну пору року - сіно. Ось чому в'єтнамським свиням необхідний вигул з розрахунку 1 сотка на 1 голову.

Режим годування

  • У теплу пору року годувати в'єтнамських свиней потрібно двічі на добу.
  • Комбікорм змішують навпіл із висівками і за один прийом згодовують дорослій свині 700 г такої суміші.
  • Всяку траву, а також падалицю груш, яблуні і кабачки можна давати досхочу.
  • Взимку в'єтнамським свиням слід ввести додаткове третє харчування (в обід), згодовуючи 1-2 качану кукурудзи.
  • Сіно бобових трав (люцерна, конюшина) засвоюється свинями добре. Але слід пам'ятати, що в'єтнамські свині гірше перетравлюють грубі корми. Зокрема, це стосується кормів з великим вмістом клітковини - кормових буряків та соломи.

Зерно і комбікорм

Влітку відсоток комбікормів повинен становити близько 20% від загального раціону, взимку - до 30%. До них додають зернові відходи і концентрати. Для підсосних свиноматок готують пійло із додаванням макухи один раз на добу.

  • Ячмінь є кращим зерновим кормом для свиней. Жито і пшениця - на другому місці за поживністю і засвоюваності.
  • Овес, горох і кукурудза в раціоні в'єтнамських свиней повинні складати десяту частину комбікорму. Ці культури сприяють відкладенню жиру.

Зерно повинно бути розмеленим - так воно краще засвоюється.

До 30 кг у поросят вага збільшується за рахунок м'яса, а потім наростає сало. Тому чим більше в раціоні свині зернового корму, тим більшим буде вихід сала. У свиней, які їдять вдосталь трави на вигулі буде найбільший відсоток м'яса.

Підгодовування

  • Гарбуз, моркву, яблука, груші і кабачки можна давати в сирому вигляді, щоб вітаміни не руйнувалися від температури. Ці овочі та фрукти в'єтнамським свиням дають регулярно й у великій кількості.
  • Можна додавати в підгодовування риб'ячий жир (2 ложки на відро) протягом 10 днів щомісяця.
  • Варена картопля - хороша підгодівля для свиней, але не може бути основним кормом.

В’єтнамські свині відео

І наостанок ще одне відео про розведення в’єтнамських свиней.



Джерело: http://fermeru.com.ua/animal/87-v-ietnamski-vyslobriukhi-svyni-sekrety-porody-video
Категорія: Статті друковані | Додав: evgeniu (11.08.2015)
Переглядів: 2591 | Теги: в’єтнамські, годування, опорос, в’єтнамські вислобрюхі, свині, Утримання, розведення, вирощування, Азіатська вислобрюхая свиня | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar