MENU

МАЙСТРУЄМО ТЕПЛОВИЙ НАСОС СВОЇМИ РУКАМИ

ВИДИ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ

Для опалення будинку можна використовувати один з трьох видів теплових насосів, що розрізняються за типом джерел теплової енергії, які необхідні для роботи.

  • Грунт-вода: тепло отримують з грунту за допомогою спеціальних зондів (для невеликих земельних ділянок) або колекторів. Незамерзаюча рідина (може використовуватися спиртово-водний або соляний розчин, гліколева суміш) доставляє теплову енергію до теплового насосу, а потім до опалювальних приладів.Колектори застосовують на великих земельних ділянках: вони повинні бути занурені нижче рівня промерзання грунту.
  • Повітря-вода: в даному випадку тепло отримуємо з повітря за допомогою випарника і вентиляторів.
  • Вода-вода: тепло отримують з грунтових вод або з неподалік знаходиться водойми. Після відбору теплової енергії в тепловому насосі відпрацьовані води скидаються в поглинаючу свердловину.

ПРИНЦИП РОБОТИ ТЕПЛОВОГО НАСОСА

Складається пристрій з вузла забору теплової енергії, вузла розподілу його і власне теплового насоса. Тепловий насос своїми руками можна зібрати з компресора (з живленням від мережі 220 В), дросельного клапана, випарника і конденсатора. По суті, тепловий насос нагадує холодильник, в якому тепло передається в систему опалення, а не в навколишнє середовище.

ПРИНЦИП РОБОТИ ПРИСТРОЮ ПОЛЯГАЄ В НАСТУПНОМУ:

  • Незамерзаюча суміш надходить в колектор, відбирає тепло і потім передає її до насоса.
  • У випарнику теплова енергія поглинається холодоагентом (речовина характеризується низькою температурою кипіння), в результаті закипання якого утворюється пар.
  • Компресор стискає пар, збільшуючи його тиск і температуру.
  • Тепло надходить через конденсатор в систему труб і радіаторів домашнього опалення.
  • Холодоагент віддає залишився тепло і, конденсуючись, надходить в рідкому стані в колектор.
  • Процес циклічно повторюється.

ВІДОМОСТІ ПРО ВИТРАТИ І ОКУПНОСТІ

Установка устаткування такого типу обійдеться в чималу суму. Все залежить від потреб і якості теплоізоляції житла, але без урахування витрат на монтажні роботи буде потрібно викласти в середньому 4500 євро за комплект геотермального теплового насоса польського виробництва. Для прикладу: Thermia Duo на 12 кВт / год коштує 6000 євро, а Thermia Diplomat TWS такої ж потужності - 6800 євро. Але розрахунки показують, що за два роки все окупиться, а якщо зібрати і встановити тепловий насос своїми руками - і того швидше. Крім того, таку установку влітку можна використовувати в якості кондиціонера.

Для будинків з поганою теплоізоляцією необхідна установка потужністю не менше 75 Вт / м², для сучасних ізольованих ефективними матеріалами котеджів достатньо 50 Вт / м², а якщо під час будівництва застосовувалися спеціальні технології - потужність теплового насоса може бути не більше 30 Вт / м². Важливо, щоб установка була закладена в проект ще на стадії початку будівництва будинку.

ЯК ЗРОБИТИ ТЕПЛОВИЙ НАСОС САМОСТІЙНО

Принципова схема теплового насоса

схема теплового насоса

 

Тепловий насос своїми руками зможе зібрати і встановити кожен. Необхідно, щоб лічильник електроенергії в будинку був розрахований на 40 А навантаження (пусковий струм при включенні компресора великий).

Витрати на складання теплового насоса потужністю близько 9 кВт / год при використанні не нового обладнання складуть не більше 480 євро. Сюди входить: бак з нержавіючої сталі (100 л) - 25 євро; мідні труби різного діаметру, електроди, муфти та перехідники - 250 євро; отвоздушіватель ДУ 15, зливний кран, запобіжний клапан, пластикова бочка - 23 євро, компресор на 7,2 кВт - 30 євро, а також манометри, фреон, шланги, кріпильні кронштейни, електроавтоматика та інше.

ПОЕТАПНО ПОВІТРЯНИЙ ТЕПЛОВИЙ НАСОС СВОЇМИ РУКАМИ ЗБИРАЄТЬСЯ ТАКИМ ЧИНОМ.

1. Чи потрібен компресор для кондиціонера, підійде пара однофазних по 24000БТУ з яких можна отримати каскад загальною тепловою потужністю в 16 кВт. Таким чином, якщо запускати їх не синхронно, можна знизити пусковий струм. Кріпляться компресори до стіни за допомогою кронштейнів.

кріплення теплового насоса

В якості компресора використовуємо підходящої потужності від старого кондиціонера

2. Конденсатор виготовляємо з нержавіючого сталевого бака на 100 л: його розрізають і всередину вставляють всередину мідний змійовик з трубки невеликого діаметру.Важливо, щоб товщина стінки трубки була не менше 1 мм.

конденсатор

Конденсатор з нержавіючого бака кріпимо до стіни за допомогою кронштейнів

3. Щоб виготовити змійовик, можна мідну трубку рівномірно намотати навколо газового (або будь-якого іншого) балона, дотримуючись однаковий крок.

змійовик

Намотуванням мідної трубки на балон отримуємо змійовик

4. Заварюємо бак, попередньо приваривши різьбові з'єднання.

5. Для виготовлення випарника знадобиться бачок з пластику (близько 80 л), в який також потрібно вставити змійовик з мідної труби ¾ дюйма. Випарник також кріпиться до стіни L-образними кронштейнами. Підводка і злив води буде здійснюватися за допомогою звичайних металопластикових труб.

6. Заготовивши все, що потрібно, слід звернутися за допомогою до фахівця з обслуговування холодильного обладнання: йому залишиться зібрати деталі в єдину систему, закачати фреон і перевірити роботу пристрою.

тепловий насос своїми руками в зборі

Водяний тепловий насос в зборі

Категорія: Статті друковані | Додав: evgeniuvoutenko (18.03.2015)
Переглядів: 1434 | Теги: тепло, Тепловий насос | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar