MENU

Вирощування цибулі, підготовка насіння та посів цибулі, догляд удобрення та збирання врожаю
Цибуля – незамінний овоч у харчуванні та цінний засіб для підтримки імунітету людини.
Для отримання високого врожаю цибулі-ріпки потрібні теплі, легкі грунти, супіски або суглинки з рН не більше 5,5 (кислотністю грунту). Важливо пам’ятати, що ділянка для вирощування цибулі не повинна удобрюватись свіжим гноєм. Грунт для вирощування цибулі потрібно ретельно підготувати с осені. У перекопаний грунт вносять мінеральні добрива з розрахунку 10 грамів азотних, по 30 — 40 грамів фосфорних та калійних добрив на 1 кв. м. Проводять розпушування, знищують бур’яни. Сіють цибулю в березневі температурні вікна, а в лютому висаджують в холодні парники. При вирощуванні в парниках розсаду цибулі висаджують у квітні в відкритий грунт. Висадку цибулі роблять неглибоко, щоб цибулина розвивалася у верхньому шарі грунту. Насіння для вирощування цибулі у відкритому грунті попередньо пророщують.

Висів насіння цибулі

Висівати найкраще стрічковим способом, з відстанню в рядках 15 — 20 см, між стрічками 45 — 50 см. Глибина загортання насіння цибулі становить 1,5 — 2 см. Щоб цибулини були більші, цибулю треба сіяти рідко (на 1 кв.м 250 штук) , витрачаючи 1 грам насіння.
Коли сіянці досягають висоти 5 — 6 см, приступають до проріджуванню — відстань між цибулинами має становити 2 — 3 см. Останній раз цибулю проривають через 20 — 25 днів, залишаючи відстань між цибулинами 6 — 8 см. Після кожного проріджування цибулю треба поливати та підживлювати пташиним послідом (співвідношення посліду до води 1: 12) або коров’яком (співвідношення коров’яку до води складає 1:5). Застосовують для підживлення також розчин мінеральних добрив, на 10 літрів води використовують 10 г азотних, по 30 г фосфорних в калійних добрив. Утворення 5 — 6-го цього листочка цибулі є початком найбільш енергійного росту. У цей період потрібно стежити за кореневою шийкою (якщо вона буде присипана землею, то ріпка не утворюється), проводити інтенсивні поливи. Поливають цибулю 1 раз в 5 днів, а норма поливу складає від 200 до 300 літрів на 10 кв. метрів ділянки.
За 20 — 25 днів до збирання — (нижнє листя починають жовтіти та вилягає) поливи припиняють та проводять третє підживлення з розрахунку на 1 кв.м вносять 30 — 40 г суперфосфату та калій сульфат або сульфат-магнезію.
На легких за механічним складом, піщаних грунтах важко отримувати цибулю з насіння. Краще використовувати абразжейку, яку легко виростити самому. Для того щоб засіяти цибулею 20 кв. м площі, треба абразжеку виростити на 1 кв.м. Насіння висівають смужкою шириною 10 — 15 см, витрачаючи — 9 — 10 грамів насіння. Забирають цибулинки, коли перші листочки підсожнуть. Рослини виривають, розкладають на грядці на 8 — 10 днів, потім обрізають, сортують цибулини (відбирають ті що більше 2 см в діаметрі). Великий розмір абразжейки призводить до її стрілкуванні, коли з неї вирощувати цибулю. Обов’язково зверніть увагу на цей факт при вирощуванні цибулі-ріпки. Решту цибулі складають у мішечки та зберігають до весни. Зберігати абразжейку необхідно в провітрюваному приміщенні при температурі 15 — 18 градусів тепла. Щоб абразжейка не почала рости раніше, в грудні її треба потримати два тижні при температурі 25 — 30 градусів тепла.
Весною абразжейку висаджують якомога раніше, з міжряддями 20 см. Цибулинки необхідно вдавлювати в грунт не глибше, ніж на 1 см.
Зберігати цибулю вирощену з насіння або з абразжейки найкраще в «косах», підвісивши на поперечинах горища або в сараї. При похолоданні цибулю потрібно вкривати. Крім ріпчастої цибулі в городі необхідно вирощувати й інші види.

Захист цибулинних рослин

Захист посівів цибулинних рослин від шкідників і хвороб. Цибулинні культури схильні до таких хвороб: борошниста роса, шийкова гниль і гниль цибулі та часнику, мозаїка. Шкідниками небезпечними для цибулинних є: цибульна муха, цибульний довгоносик, тютюновий трипс.
Найпростіший спосіб захисту цибулі — це профілактична обробка посівного матеріалу. Протягом вегетації ділянки де вирощується цибуля краще обприскувати 1%-ною бордоською рідиною або 0,1 — 0,4%-ним розчином цинебу, купрозана, хлорокису міді, для профілактики в боротьбі з шкідниками насіння перед сівбою слід замочувати протягом 30 хвилин в 0, 2%-ном розчині фосфаміду.
Категорія: Презентаційні матеріали | Додав: evgeniuvoutenko (27.04.2015)
Переглядів: 721 | Теги: збирання врожаю, посів цибулі, цибуля, посів, догляд удобрення, Вирощування цибулі, підготовка насіння | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar