MENU

Тепловий насос
Тепловий насос (помпа) - це пристрій, який відбирає теплову енергію із землі (води, повітря) і «переносить» її в приміщення. 
 

Приблизно 75% опалювальної енергії можна зібрати безкоштовно із природи: ґрунту, води, повітря й тільки 25% енергії необхідно затратити для роботи самого теплового насоса. Інакше кажучи, власник теплового насосу заощаджує 3/4 коштів, які він би регулярно витрачав на газ, дизпаливо або електроенергію при традиційному опаленні.

 
Переваги теплових насосів
 
Тепловий насос — єдина система, яка виробляє в 3—7 разів більше теплової енергії, ніж споживає електричної (яка потрібна для роботи компресора).
 
Це єдина система, яка дозволяє підтримувати комфортну для вас температуру в приміщенні цілий рік: взимку — обігрівати, влітку — охолоджувати.
 
Економія
- висока енергетична ефективність: 2/3 енергії отримуємо із землі, води або повітря
- ефективний тепловий насос може скоротити затрати на опалення до 75%
- мінімальні експлуатаційні витрати в порівнянні з іншими опалювальними системами
 
Комфорт
- комбіноване виробництво тепла та холоду в одній установці
- повністю автоматична робота системи, яка не потребує постійної присутності людини
- малі габарити та вага
 
Надійність
- тривалий термін служби без капітального ремонту (20—30 років)
 
Захист навколишнього середовища
- екологічно чиста технологія
- відсутні викиди в атмосферу шкідливих речовин
 
 
Джерела тепла
 
Ґрунт (Тепловий насос ґрунт-вода)
 
Ґрунт – це найбільш універсальне джерело розсіяного тепла. На глибині 5-7 м температура практично постійна протягом всього року. Для більшої території України вона складає 8-12°С. 
 
Використовується два види теплообмінників: ґрунтовий колектор та ґрунтовий зонд. 
 
Ґрунтовий колектор (горизонтальний) являє собою довгу трубу, горизонтально вкладену під шаром ґрунту. Головна перевага – універсальність та простота монтажу. Недолік – потрібна велика площа під грунтовий колектор – 25-50 м2 на 1 кВт потужності геотермального теплового насоса  (причому площадку можна використовувати лише під газон чи однорічні квіти). 
grunt.jpg
 
Ґрунтові зонди (вертикальні колектори) – це система довгих труб, які опущені в глибоку свердловину (40-150 м). Тепловий насос грунт-вода з використанням вертикальних колекторів потребує лише клаптик землі, але також потрібні дорогі роботи по бурінню. На глибині завжди однакова температура – близько 10°С, тому зонди потужніші від горизонтальних колекторів.
sverdlovyna.jpg
 
Вода (Тепловий насос вода-вода )
 
 
Джерелом тепла в даному типі теплових насосів можуть бути поверхневі (ріки, озера) або грунтові води (свердловини), а також скидна вода технологічних установок. Самі насоси майже не відрізняються від тих, які працюють на земляному контурі. Але завдяки вищій температурі теплоносія взимку річна ефективність застосування пристроїв типу «вода-вода» виявляється найвищою.   
voda.jpg
 
Повітря (Тепловий насос повітря-вода)
 
 
По універсальності вживання в вітчизняних умовах теплонасосні системи повітря-вода займають поки що друге місце. І сам повітряний тепловий насос дешевший, і труб (з незмінними земляними роботами) не вимагається. Недолік в теплонасосі повітря-вода один, але істотний: з морозного повітря багато тепла не відбереш. Стабільно, хоча і із зменшеною потужністю, дані енергозберігаючі технології працюють до мінус 15-20 °С, а потім потрібно вмикати інший теплогенератор. 
povitrya.jpg
 
 

Принцип роботи

 
Принцип роботи теплового насосу аналогічний до холодильника. Тільки в холодильнику тепло переноситься з внутрішньої камери на задню стінку, а в тепловому насосі із зовнішнього середовища в систему опалення. 
 
 
 
При написанні використано матеріали з сайтів Wikipediateplo.lviv.ua та progress21.com.ua
Категорія: Презентаційні матеріали | Додав: evgeniuvoutenko (12.03.2015)
Переглядів: 877 | Теги: енергоефективність, визначення насосів, теплова помпа, колектор, Тепловий насос | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar